Meklēšana

Aptauja

Kurus pasākumus vasarā plānojat apmeklēt Jēkabpilī?

Seko mums:

                        Draugiem.lv   
                         Facebook    
 

Pasākumu arhīvs 2012

Dzejas pasākums „Gaismas garaiņi”


 

Ziemassvētku izskaņā 2012.gada 27.decembrī notika dzejas pasākums, kuru piepildināja radošās apvienības „Literāts” autoru ziemas dzejoļi un gaismas piesātināta mūzika. Ikvienam klātesošajam bija iespēja iesaistīties radošā procesā.


Svētku sanāksme

   


2012.gada 20.decembrī notika Jēkabpils reģiona publisko bibliotēku darbinieku sanāksme Ziemassvētku noskaņās, sveicām kolēģus apaļajās dzīves jubilejās. Muzikālu pārsteigumu dāvāja Viesturs Celmārs.Tikšanās ar uzņēmēju Aelitu Žikari ziedu salons „ Kastaņi’’

2012.gada. 12.decembrī Jēkabpils vakarskolas audzēkni tikās ar uzņēmēju ziedu salona dibinātāja un vadītāju Aelitu Žikari. Viņa atzīst, ka ziedu saloni ir bizness, kas prasa sīkstumu un elastīgumu. Tikšanās turpināja bibliotēkas pasākumu ciklu par novadniekiem – uzņēmējiem.

 Bibliotēkāru sanāksme.


2012.gada 29.novembrī notika kārējā publisko bibliotēku darbinieku sanāksme. Tika apspriesti darba jautājumi. Adventes laikam sākoties - tikšanās ar Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcas priesteri Viktoru Nagli.

Tikšanās ar Georgu Krutoju.


2012.gada 22.novembrī sadarbībā ar Jēkabpils ukraiņu biedrību „Javir” notika tikšanās ar ukraiņu izcelsmes mākslinieku Georgu Krutoju. Pasākuma gaitā bibliotēkā tika atklāta mākslinieka gleznu izstāde, ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās duets „Kazački”  un Kartrina Demčenko.


                                                   Konkurss „Izglītības iespējas” 

2012.gada novembrī noritēja konkurss, četrās kārtās, par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs. Konkursa galveno balvu saņēma Gunta Mačulāne. Kārtu uzvarētāji – Liene Kvederoviča, Sarma Lazdiņa, Valentīna Ukre un Skaidrīte Smeķorste. Pārsteiguma balva tika Initai Lejiņai, kura atbildes uz konkursa jautājumiem iesniedza visātrāk. Pateicamies visiem konkursa dalībniekiem.


Ziemeļvastu nedēļa 2012


2012.gada 12. un14. novembrī sadarbībā ar Jēkabpils Vakara vidusskolu Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas ietvaros notika tematiskas stundas "Dažādība". Galvenās bibliotēkas darbinieces 13. novembrī vadīja pasākumu par šo tēmu arī Jēkabpils novada Bērzgala pamatskolas audzēkņiem. Latvijā Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa norisinās piecpadsmito gadu.

Comenius iespējas skolām un skolotājiem2012.gada 14.novembrī  Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar bibliotēku rīkoja  informatīvu un projektu pieredzes izplatīšanas semināru pedagogiem "Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas apakšprogramma „Comenius” un programma „Mācību braucieni””. Lektori no Rīgas sniedza Jēkabpils izglītības darbiniekiem informāciju par Comenius programmas sniegtajām iespējām, gan individuālai profesionālo iemaņu pilnveidei, gan izmantojot dažādus ar Comenius programmu saistītus projektus, iesaistot visu skolu, sniedzot iespēju kopā darboties skolēniem un skolotājiem."Dzīvā" ekonomikas stunda:
Uzņēmējdarbība z/s "Vīnkalni2012.gada 7.novembrī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studenti apmeklēja z/s ''Vīnkalni''. Sarunas gaitā A.Felss iepazīstināja studentus ar eļļas rūpnīcas ražošanas procesu un dalījās pieredzē patstāvīgas uzņēmējdarbības uzsākšanā. Tikšanās laikā studenti aktīvi uzdeva jautājumus un saņēma izsmeļošas atbildes. Neizpalika arī eļļas degustācija.
Jēkabpils reģiona un Neretas novada publisko
un skolu bibliotēku darbinieku sanāksme2012. gada 25. oktobrī Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā notika publisko un skolu bibliotēku darbinieku sanāksme. Sanāksmē tika apspriestas aktualitātes bibliotēku darbā, kā arī diskutēts par Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu Latvijā un Jēkabpils reģionā, kā arī par nozīmīgām novadpētniecības datu bāzēm, ko veido Latvijas Nacionālā bibliotēka.Grāmata par Krustpils pagastu2012.gada 4.oktobrī Krustpils pagastā notika Rutas Avotiņas un Daces Kavaces grāmatas „Krustpils pagasts. Vietvārdi. Vēsture. Ģeogrāfija” atvēršanas svētki. Tā nodrukāta 1000 eksemplāros un būs pieejama Krustpils pagasta pārvaldē, bibliotēkās un mācību iestādēs.


Pieredzes brauciens2012.gada 4.oktobrī mūsu bibliotēka uzņēma viesus no Ķeguma.Tikšanās ar uzņēmējiem Maiju un Jāni Bitēm2012.gada 1.oktobrī mākslas salonā „Sakta” uz tikšanos aicinājām Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņus. Jaunieši guva priekšstatu, kā uzsākt un veidot savu biznesu.


11. Grāmatu svētki Viesītē2012.gada 14.septembrī Viesītē notika 11.grāmatu svētki, kuros ietvaros notika  „Latvijas Avīzes” rīkota publiskā diskusija „Nodarbinātība laukos – paša cilvēka un valsts atbildība”, kurā piedalījās Latvijas Republikas Labklājības ministre Ilze Viņķele. Tāpat svētku programmā bija vairāki pasākumi dažāda vecuma bērniem un skolēniem, kā arī pieaugušajiem. Tikšanās un sarunas ar vairākiem rakstniekiem, māksliniekiem un ceļojumu aprakstu autoriem, kā arī radošās darbnīcas, teātra izrāde, jauno grāmatu izloze un muzikāla tikšanā ar aktieri Jāni Paukštello.


Dzejas
bussŠogad Jēkabpils dzejas dienu moto – „Zemgalnieks nav nieks!”. 2012.gada 7.septembrī no deviņiem rītā interesenti 5.maršuta autobusa pieturās varēja meklēt atbildes uz viktorīnas „Lasi aši!” jautājumiem, lai līdz puspieciem pēcpusdienā pareizās atbildes pagūtu iesniegt Jēkabpils pilsētas bibliotēkā. Divos un trijos pēcpusdienā no pieturas „Poliklīnika” ceļu uzsāka bezmaksas „Dzejas buss”, kurā savu dzeju runāja Literatūras gada balvas 2011 laureāte Ruta Štelmahere un citi radošās apvienības "Literāts" dzejnieki. Pulksten 18:00 savu zvaigžņu stundu piedzīvoja 54 bērni. Viņi pirmo reizi ieraudzīja savu dzejoli, nodrukātu īstā grāmatā „Rakstu dzejoli pats”. Pasākumā piedalījās gudrā Pūce un Čučumuiža.


N.Malcenieka
izstādes atklāšana2012.gada 30.augustā atklāja viena no ievērojamākiem Saukas novada cilvēkiem Nikolaja Malcenieka miniatūrakvareļu izstādi, darbos, galvenokārt, attēlota dzimtā zeme, Saukas apkārtne, dzimtās „Rutku’’ mājas. Saukas sabiedriskā centra pārstāve Māra Ose stāstīja par izstādes tapšanu, Malcenieku dzimtas nozīmi Saukas kultūrvēsturiskajā dzīvē.


Pieredzes apmaiņas brauciens2012.gada 30.augustā mūsu bibliotēku apmeklēja kolēģes no Limbažiem.


Eiropas diena


2012.gada 9.maijā bibliotēkā atzīmēja Eiropas dienu. Bibliotēkas ESIPu (Eiropas Savienības informācijas punktu) apmeklēja teju simts Jēkabpils pamatskolas 6.klašu skolēnu. Audzēkņi pārbaudīja savas zināšanas Eiropas vēsturē, politikā, ģeogrāfijā, dabā, vidē, kultūrā un sportā. Sadalījušies komandās izspēlēja spēli „40 minūtēs apkārt Eiropai”. Uzvarētāju komandas balvās saņēma suvenīrus ar Eiropas Savienības simboliku.


Sarunas par bibliotēku sociālo vērtību un ietekmi

   

2012. gada 27.aprīlī Jēkabpils reģiona un Neretas novada publisko bibliotēku darbinieku sanāksmes ietvaros notika informatīva saruna par bibliotēku sociālo vērtību un ietekmi. Tika analizēti pa reģioniem iegūtie dati.


Uzņēmēja dalās pieredzē 
   

2012. gada 25.aprīlī bibliotēkas izstāžu cikla „Savai zemei uzticīgs. Uzņēmēji novadnieki” ietvaros notika tikšanās ar pārtikas mājražotāju, kazu audzētāju Sanitu Dīriņu no Atašienes pagasta saimniecības „Neaizmirstules”, kas pazīstama ar pašrocīgi gatavotu kazas sieru.


Tikšanās ar Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāvjiem


   

2012. 19.aprīlī aģentūras pārstāvji informēja par Nacionālās izglītības iespēju datubāzes (NIID) piedāvājumiem.


E-prasmes tavas dzīves ikdienā
 


   

2012. gada 28.martā, notika tikšanās ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Jēkabpils Reģionālās nodaļas vadītāju Ludmilu Kuzinu. Interesentus iepazīstināja ar aģentūras e-pakalpojumiem, kur var iegūt informāciju par savu darba stāžu, vecuma pensiju, ieturēto ienākuma nodokli no VSAA izmaksātajiem pakalpojumiem u.c.


Pavasarīgas noskaņas gleznās        
   

 

2012.gada 8.martā atklāta Ziedoņa Bārbala Izstāde – „Ainavas un ziedi”. Pavasarīgu noskaņu radīja Jēkabpils vakara vidusskolas audzēkņi ar fragmentiem no Annas Sakses „Pasakas par ziediem” un Jēkabpils pamatskolas skolēnu muzikālais sniegumus.


Fotomirkļi - bibliotēkas pirmā diena pēc renovācījasImage Image
   

Image

Image


„Tavas mājas ir Debesīs”Image Image
   

Image

Image

2012.gada 22.februārī notika Ligitas Ābolnieces dzejas krājuma „Tavas mājas ir Debesīs” atvēršanas svētki. Ligita ir radījusi lirisku dienasgrāmatu savas mātes piemiņai. Grāmata uzrunā ikvienu un būs noderīga ne tikai kā atmiņu krājums, bet arī tiem, kam jāatrod pantiņš līdzjūtībai, gan arī izvadītājiem. Pasākumā Ligita dalījās atmiņās par savu māmiņu Mudīti Skuteli, kurai viņas dzīvē bija vairākas sociālas lomas – mamma, draudzene, māsa, palīgs un domubiedre.


Dzimtās valodas dienaImage Image
   
Image Image

21. februārī UNESCO ik gadu atzīmē Starptautisko Dzimtās valodas dienu, lai pievērstu uzmanību valodu un kultūru daudzveidībai, aktualizētu dzimto valodu kā vērtību un vairotu cieņu pret to, kā arī apziņu, ka tā ir pamats dziļas un daudzpusīgas personības attīstībai. Vairākus gadus Jēkabpils Galvenā bibliotēka sadarbojas ar Jēkabpils ukraiņu kultūrizglītojošo biedrību „Javir”. Tāpēc šogad, organizējot Dzimtās valodas dienas pasākumus, īpaša uzmanība tika pievērsta ukraiņu valodai.
2012.gada 20. februārī ar savas dzimtās – ukraiņu valodas skanīgumu, caur dziesmām, deju un teatralizētām ainiņām krāšņos tautas tērpos, ukraiņu biedrība „Javir”, iepazīstināja Jēkabpils Vakara vidusskolas audzēkņus un pasniedzējus.
2012.gada 22. februārī iespēja ieklausīties ukraiņu valodas skanīgumā bija arī Jēkabpils pamatskolas audzēkņiem. Klausītāji tika iepazīstināti ar Tarasa Ševčenko daiļradi, aicināti mācīties ukraiņu rotaļu, kura bērniem atsauca atmiņā visiem zināmo rotaļu „Visi dara tā”.