Meklēšana

Aptauja

Kurus pasākumus vasarā plānojat apmeklēt Jēkabpilī?

Seko mums:

                        Draugiem.lv   
                         Facebook    
 

Pasākumu arhīvs 2008


Vakarēšana „Ziemassvētku noskaņas”

 Image  Image
 Image  Image
 Image  Image

 2008.gadā 27.novembrī  bibliotēkas lasītavā poļu, krievu, ukraiņu un latviešu tradīciju pazinēji pulcējās uz vakarēšanu „Ziemassvētku nojautās”. Katras tautības pārstāvji ar dziesmām, svētku ēdieniem un Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām iepazīstināja pārējos pasākuma dalībniekus un kopā radīja siltu un patīkamu svētku noskaņu.

 Ronalda Brieža grāmatas   „Karaoke’’ atvēršanas svētkiImage  Image 
 Image  Image

 Dzejas dienu laikā iznākusī, Ronalda Brieža grāmata trešos atvēršanas svētkus piedzīvoja autora dzimtajā pilsētā, 2008.gadā 20.novembrī Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē. Dzejoļu krājums „Karaoke” ir jau otrais autora dzejoļu krājums.

Foto izstāde „Ziedi veldzē dvēseli”Image   Image

 Bibliotēkas lasītavā Lāčplēša dienā, 2008.gada 11. novembrī, atklāja Antona Zazerska foto izstādi „Ziedi veldzē dvēseli”. Tā veidota no divām daļām – „Ziedi” un „Cilvēki un daba”.  Kopumā galerijā var aplūkot 31 fotogrāfiju.

Dzejas pēcpusdiena kopā ar Jēkabpils literātiem 

 Image  Image

 2008.gada 26.septembrī pasākumā skanēja dzeja, proza autoru izpildījumā un pārdomas par literatūru.

Grāmatu svētki Jēkabpilī – 2008

 Image  Image
 Image  Image
 Image  Image
 Image  Image
 Image  Image

2008. 19.septembrī Jēkabpilī aizvadīti septītie Grāmatu svētki, kuros ikviens apmeklētājs varēja atrast ko piemērotu savai gaumei un vecumam. Mazie grāmatu cienītāji iejutās burvju zēna Harija Potera pasaulē un gleznoja zeltīto vasaru kopā ar mākslinieku Jānim Anmani, savukārt pieaugušajiem bija iespēja tikties ar vairāku grāmatu autoriem un piedalīties publiskā diskusijā.

 Ikdienā ieraudzītā Aizspogulija  „Gaisma riekšavām smēla ūdeni, trieca gaisā un no varavīksnēm uzbūra Aizspoguliju”, šos Daiņa Īvāna vārdus par savas pirmās personālās fotoizstādes „Tā es redzu pasauli” moto izvēlējās Jēkabpils 3.vidusskolas 10.klases audzēkne, Jēkabpils Mākslas skolas absolvente Jeļena Okuņeva. Izstādes atklāšana notika 2008.gada 4.septembrī , lasītavā.
           

 Pieredzes brauciens Valmierā    

 Image Image 
 Image  Image
 Image  Image
 Image  Image

 2008.gada 7. augustā Jēkabpils rajona bibliotēku darbinieki pieredzes apmaiņas braucienā apmeklēja Valmieras rajona Vaidavas bibliotēku un Valmieras integrēto bibliotēku. Viesojās Vaidavas keramikas ražotnē ''Rebeka''  un Valmieras teātrī.                           

   Konkurss „Ko es zinu par ES”

 Image Image
 Image Image

2008. gada 9.maijā Eiropas dienā bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punktā notika pasākums – konkurss „Ko es zinu par ES”. Jēkabpils pamatskolas 4., 5., 6.klašu skolēni noskatījās dokumentālo filmu par ES vēsturi un piedalījās interaktīvajā spēlē „40 minūtēs apkārt Eiropai”.

Diskusija: "Radoša cilvēka integrācija Eiropā"

Image   Image
 Image  Image

2008.gada 8.maijā turpinājās lietuviešu kultūras nedēļa „Sveika, Lietuva!”. Bibliotēkas lasītavā notika Eiropas Savienības informācijas punkta rīkota diskusija „Radoša cilvēka integrācija Eiropā”. Diskusijā piedalījās Jēkabpilī dzīvojošie lietuvieši un pilsētas inteliģences pārstāvji.

Tikšanās ar  Lindu Mariju Kundzišu2008.gada 25.aprīlī   bibliotēkas lasītavā pulcējas interesenti, lai tiktos ar Lindu Mariju Kundzišu, pirms diviem gadiem iznākušās grāmatas „Gara valstība” autori. Divdesmitgadīgajai jaunietei pagaidām tā ir pirmā grāmata.

Grāmatas "MŪSU PASAKA" atvēršanas svētki 

Image  Image 

Mazie rūķīši, ar lielo rūķu palīdzību zīmēja, līmēja, šķērēja, krāsoja un visādi citādi darbojās, lai izveidotu savu lappusīti pasaku grāmatā.  2008.gada 16.aprīlī Jēkabpils galvenās bibliotēkas literatūras nodaļa Krustpils pilī rīkoja grāmatas "MŪSU PASAKA" atvēršanas svētkus! Grāmatas veidošanā piedalījās bērnudārzi : «Auseklītis», «Bērziņš», «Mūsu namiņš», «Kāpēcītis», «Zvaigznīte» un «Zvaniņš».

Francijas dienas Jēkabpilī.

 

 

2008.gadā 14.martā notika Francijas kultūras nedēļas noslēguma pasākums. Klātesošos uzrunāja francūziete Marine Guymard, kas uz Latviju atbraukusi kā brīvprātīgā.  Piecu mēnešu laikā labi apguvusi latviešu valodu un savas zināšanas izmantoja, lai iepazīstinātu ar stāstījumu par Franciju, tās sadzīvi un tradīcijām.

Tikšanās ar dzejinieci Kornēliju Apškrūmu Mans ceļavējš

Sirds radītais

Dzejas prieks.

                  K. Apškrūma

2008.gada. 7.februārī Krustpils kultūras nama mazajā zālē pulcējās dažāda gadagājuma cilvēki, kurus vienoja Kornēlijas Apškrūmas dzeja.