Meklēšana

Aptauja

Kurus pasākumus vasarā plānojat apmeklēt Jēkabpilī?

Seko mums:

                        Draugiem.lv   
                         Facebook    
 

Pasākumu arhīvs 2007


Sēlijas dzejniece iepazīstina ar dzejas izlasi “Sāpju medus”

 Image  Image
Image Image

„Dzīve ir mūsu izvēle, bet darbība – tas ir mūsu Laiks”. Ar šiem ievada vārdiem sākas Sēlijas dzejnieces Ligitas Ābolnieces izlase “Sāpju medus”. Grāmatas atvēršanas svētki notika 2007.gada 27.decembrī, Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā.

Dzīves pamatizjūta mūsdienu Eiropā

Image Image

2007.gada 27.decembrī Briselē dzīvojošais latviešu politologs Jens Zvirgzdgrauds dalījās pārdomās par Maijas Kūles grāmatu „Eirodzīve” un iepazīstināja ar  vācu vēsturnieka un filozofa Osvalda Špenglera  uzskatiem par Eiropu.

Pieredzes brauciens Jelgavā

 2007.gada 7. decembrī Jēkabpils rajona bibliotēku darbinieki pieredzes apmaiņas braucienā apmeklēja Jelgavas rajona Ozolnieku novada centrālo bibliotēku un Jelgavas Zinātnisko bibliotēku. Bibliotekāriem bija iespēja piedalīties Lauku bibliotēku atbalsta biedrības 2007. gada noslēguma sarīkojumā Jelgavas kultūras namā. Pasākuma programmā  tika pasniegta „Lielā lasītāju balva – 2007” visvairāk lasīto grāmatu autoriem, tulkotājiem un izdevniecībām. Svētku dalībniekus sveica Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā, Olga Pīrāgs un Intars Busulis.

Karlsona un Brāliša nedarbi Image Image

 2007.gada 4.decembrī Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā bija Brālīša un Karlsona blēņu pēcpusdiena. Bērni ar Astridas Lindgrēnas grāmatas varoņiem lidinājās pa plauktiem, meklējot grāmatgraužus un Bokas jaunkundzi, spokojās, cēla Karlsonam māju, noklausījās ciemiņu sagatavoto Ilzes Samules dziesmiņu „Pepilotta”  un kopīgi cienājās ar lielu kliņģeri un astoņām svecītēm. Pasākuma beigās visi čaklie sešgadīgie  un divgadīgie zīmētāji  no  p.i.i. „Zvaniņš” saņēma diplomus.

A. Lindgrēnai 100

2007.gada 22.novembrī  - Jēkabpils 3.vidusskolā notika zīmējumu konkurss „A. Lindgrēnai 100”. Pasākumā bija uzaicināta Pepija Garzeķe, kas kopā ar 4.klases skolēniem apskatīja zīmējumus un apbalvoja labākos!

Radoša cilvēka integrācija EiropāImage  Image
 Image  Image

2007.gada 22.novembrī Jēkabpils Tautas nama kamerzālē atvēršanas svētkus piedzīvoja Armanda Melnalkšņa grāmata „Un par jūru tev jāpaliek” . Krājumā  apkopota dzeja, kas tapusi 90-gados, lielākoties mūsu pilsētā. Krājumā ir arī Jēkabpilij veltīts dzejolis. Pārdzīvojumi un apceres par mūslaiku dzīvi atspoguļotas autora dienasgrāmatas fragmentos.

Bibliotēkā atspoguļota latviešu un
čehu literārā saikne piecos gadsimtos Image  Image
 Image  Image

2007.gada 6.novembrī, Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā atklāja Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Čehijas Republikas Nacionālās bibliotēkas Starptautisko izstādi - „Latviešu - Čehu literāro sakaru pieci gadsimti”. Tajā apkopoti materiāli par latviešu un čehu kultūras un literāro sakaru vēsturi, godājot ne tikai slavenas personības abu tautu literatūrā, bet arī viņu darbu pašaizliedzīgos tulkotājus. Čehijas republikas vēstniecības Latvijā pārstāvis Mihals Koreckis uzsvēra, ka izstādē apskatīti ne tikai literārie sakari starp šīm valstīm, bet arī kulturālā saikne.

 Ar grāmatas izdošanu atzīmē savu 80.jubileju Image  Image
 Image  Image

2007.gada 2.novembrī, Jēkabpils Tautas namā sveica izcilo Sēlijas novada kultūrvēstures pētnieci Lūciju Ķuzāni. Savā jubilejā rakstniece Lūcija Ķuzāne atvēra jauno grāmatu „Aleksandrs”, kas stāsta par malēnieti, mūža otrajā pusē - kurzemnieku Aleksandru Pelēci - spilgtu personību un rakstnieku ar dzejisku dvēseli.


Grāmatu svētki – 2007 Image Image 
 Image  Image

2007.gada 16.septembrī Zasas pagastā aizvadīti rajona sestie grāmatu svētki. Maziem un lieliem lasītājiem bija iespēja ne tikai tikties ar literātiem un iegādāties grāmatas, bet arī iepazīties ar Cūkmenu un vērot robežsargu paraugdemonstrējumus ar dienesta suņiem.

Tikšanās ar Inesi Zanderi.
                                                        „Kāpj no plaukta grāmata,
                                                         Apstājas un domā.
                                                         Labāk abi domāsim –
                                                         Lūdzu manā somā!”

2007.gada 12.septembrī Jēkabpils galvenās bibliotēkas  Bērnu literatūras nodaļā viesojās bērnu grāmatu autore, dzejniece Inese Zandere.

Jēkabpils galvenajā bibliotēkā zied
mākslinieka Ziedoņa Bārbala gleznotas puķesImage

Image
Image Image

Šī vasara mūs nav lutinājusi nedz ar skaistu laiku,  nedz tik krāšņiem ziediem kā citus gadus. Tomēr Ziedoņa Bārbala personālizstādē, kas apskatāma Jēkabpils galvenajā bibliotēkā puķes zied daudzās un dažādās krāsās. 2007. gada 7. septembrī Jēkabpils galvenās bibliotēkas lasītavā Ziedoņa Bārbala mākslas cienītājiem bija iespēja tikties ar mākslinieku, uzzināt kā top viņa gleznas, kā izdodas savienot radošo darbību ar mākslas skolas direktora pienākumiem. Pasākumā piedalījās Jauniešu centra Tērpu teātris, atdzīvinot puķu tēmu.

Krustpils pilī atklāj grāmatu par Kalvju dzimtuImage   Image
Image  Image
Image Image

2007.gada 5.jūlijā pils lielajā zālē atvēršanas svētkus piedzīvoja Annas Skaidrītes Gailītes grāmata „Dzirkstis no dievišķās uguns”, kas ir dokumentāls vēstījums par Kalvju dzimtu. Autores grāmatu atklāšana nu jau vairākus gadus pēc kārtas notiek pilsētas svētku laikā un kļuvusi par neatņemamu svētku sastāvdaļu.

 Parāda labas zināšanas par Eiropas Savienību

 Aprīlī un maijā risinājās Eiropas Savienības informācijas aģentūras rīkotais krustvārdu mīklu konkurss, kas bija veltīts Romas līguma 50.gadadienai. Konkursā aktīvi piedalījās dažāda vecuma cilvēki. 2007.gada 31.maijā JGB ESIPa vadītāja Anita Katiņa pasniedza balvas konkursa uzvarētājem: Sarmītei Krastiņai no Vīpes pagasta, Lāsmai Rubenei no Jēkabpils 3.vidusskolas, Valentīnai Ukrai no Jēkabpils, Ainai Stulpiņai no Kūku pagasta, Ausmai Bērziņai no Jēkabpils, Zinaīdai Auziņai no Sēlpils pagasta, Anastasijai Turlajai no Salas pagasta, Guntim Kreitiņam no Sēlpils pagasta un Eleonorai Ķiķautei no Jēkabpils.

Literārā pasākumā atceras dzejnieku Māri Melgalvu  

 
 
2007.gada 18.aprīlī  pasākumu "Sāc, draudzīņ, viens" Jēkabpils Tautas namā organizēja Jēkabpils Galvenā bibliotēka, turpinot tradīciju, Bibliotēku nedēļā rīko tikšanos par godu kādam ievērojamam rakstniekam vai dzejniekam. Skolotājas Lilijas Zēbergas vadībā 3.vidusskolas jaunieši Māra Melgalva dzeju iestudējuši literārā kompozīcijā. Lai gan dzejoļi tapuši pirms vairāk kā divdesmit gadiem, tie vēl aizvien nav zaudējuši aktualitāti – ikviens lirikā var atpazīt savas dzīves problēmas. 
  
  Kultūras darbinieku diena
 


 Jēkabpils rajona kultūras darbinieki 8.martāpulcējās svinīgā pasākumā, lai svinētu savus svētkus. Pasākumā godināja rajona kultūras darbiniekus – „Jubilārus 2007”. Apaļajās darba jubilejās no  Jēkabpils Galvenās bibliotēkas sveica Antu Klints, Zinaīdu Rabšu, Gunu Taškovu, Valentīnu Tropu.