Meklēšana

Aptauja

Kurus pasākumus vasarā plānojat apmeklēt Jēkabpilī?

Seko mums:

                        Draugiem.lv   
                         Facebook    
 

Pasākumu arhīvs 2006


Rajona bibliotēkas darbinieku pieredzes brauciens uz Cēsīm

 Image  Image
Image  Image
 
2006. gada 16. novembrī Jēkabpils rajona bibliotēkas darbinieki devās pieredzes braucienā uz Cēsu rajona bibliotēkām, lai iepazītos ar to darbu un gūtu jaunas idejas. Brauciena laikā apmeklējām Taurenes, Priekuļu pagasta bibliotēkas un Cēsu Centrālo bibliotēku. Devāmies nelielā ekskursijā pa Cēsu vecpilsētu, vairāk uzzinot par pilsētas vēsturi.
 
Mārtiņdienas ieskaņās notiek tikšanās ar dzejnieku

Image  Image

2006.gada 9.novembrī, Mārtiņdienas priekšvakarā, Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā notika tikšanās ar dzejnieku no Pļaviņām Elmāru Apsi. Ikdienā viņu pazīst kā tiesu medicīnas ekspertu Mārtiņu Siliņu. Klātesošie iepazina dzejoļu grāmatu „Galodiņa”, kas iznāca pagājušajā gadā un uzzināja par autora radošajām gaitām. Pasākumu vadīja žurnālists Andris Grīnbergs.


Grāmatu svētki Jēkabpilī


 Image  Image
 Image  Image
 Image  Image

 2006.gada 22. septembrīJēkabpilī notika piektie rajona Grāmatu svētki, akcijas „Atbalsts Lauku bibliotēkām ‘’ ietvaros . Informatīvie un izklaidējošie pasākumi gan lieliem, gan maziem grāmatu draugiem risinājās visas dienas garumā.     
Jēkabpils Tautas nama foajē grāmatu svētku apmeklētāji varēja iegādāties dažādu izdevniecību grāmatas, vēlāk piedaloties vērtīgu grāmatu izlozē. Varēja piedalīties diskusijā ar politiķiem par bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējām. Interesenti tikās ar visvairāk tulkotās latviešu grāmatas „Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos” autori Sandru Kalnieti, septembra jubilāru, režisoru Jāni Streiču. Vairākas diskusijas un tikšanās ar dažādu profesiju pārstāvjiem notika Jēkabpils skolās, radošās darbnīcas risinājās bērnudārzā „Zvaniņš”, bet Tautas nama kamerzālē bija jauno literātu salidojums, tajā vairāk kā 30 skolēni uzstājās ar saviem darbiem un saņēma balvas. Savukārt pie lielveikala RIMI Jēkabpils rajona skolu audzēkņi piedalījās zīmējumu konkursā.  32 Jēkabpils rajona bibliotēkas un daudzas skolas dāvinājumā saņēma grāmatas. Tas arī ir akcijas Atbalsts Lauku bibliotēkām galvenais uzdevums. 


 Šo pasaulīti esmu turējusi uz saviem pleciem. 2006. gadā 7. septembrī filmas „Ak, pasaulīt!” prezentācija. Galvenā varone ir rakstniece Lūcija Ķuzāne. Filmas scenārists un režisors žurnālists Andris Grīnbergs, operators Jāzeps Brencis, bet muzikālo noformējumu veidojis Aigars Godiņš. Dokumentālā filma par Lūciju Ķuzāni ir monologa tipa darbs, kurā rakstniece atrodas dažādās situācijās un vietās. 

Vienmēr darbīgs un možsBibliotēkā izveidota izstāde par skolotāju Valdi Sakaru. Daļa izstādes materiālu ir viņa veikto pētījumu rezultātu apkopojumi. Izstāde pilnībā raksturo Valda Sakara dzīvi. Arī tagad, lai gan viņš skolā vairs nestrādā, piedalās sabiedriskajā dzīvē un gatavs palīdzēt ar padomu. Veicot vēsturiskus pētījumus, sastādījis vairākus vērtīgus informatīvus materiālus un hronikas, arī par Sakaru dzimtu.


Ligitas Ābolnieces prozas darba „Jūras dziesma” atvēršanas svētki


Image   Image
 Image  Image

19. jūlijā Jēkabpils Tautas namā, pilsētas svētku ietvaros, notika Ligitas Ābolnieces prozas darba „Jūras dziesma” atvēršanas svētki. Līdz šim Ligita bija pazīstama kā triju dzejoļu krājumu autore. Kā viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ ir tapis šis prozas darbs, ir tas, ka autore laikam ejot ir sapratusi - visu pārdzīvoto, izjusto, nevar izteikt tikai dzejā, miniatūrā un esejā.
Ligita ir cilvēku, dzīves norišu, sabiedrisko procesu vērotāja un jautātāja.  Grāmatas atvēršanas svētkos uzstājās  vīru grupa no kora „Atvasara” un Jēkabpils Tautas teātra režisore Inta Ūbele.


Vai dzeja ir gatava...


 Image  Image
 Image  Image

 Ronalda Brieža dzīves moto – „tradīcijas domātas tādēļ, lai tās lauztu”. 26 gadus vecais dzejnieks studē Kultūras akadēmijas Kultūras teorijas maģistrantūrā, raksta arī kritikas un publicistiskus rakstus. Viņš ir “Lugu konkursa 2003” laureāts, un bibliotekārs, kā arī radio “Naba” raidījuma “Bronhīts” dzejas redaktors. Dzejnieks apmeklēja dzimto pilsētu Jēkabpili, lai piedalītos Latvijā izsludinātās Bibliotēku nedēļas laikā rīkotajā pasākumā Jēkabpils Tautas namā. Jēkabpils 3.vidusskolas skolēni kopā ar pedagoģi Liliju Zēbergu dzejniekam dāvāja muzikālu kompozīciju ar viņa dzejoļiem. Uz sarunu ar Ronaldu Briedi bija pulcējušies daudzi Jēkabpils vidusskolēni. Ronalds labprāt atbildēja uz visiem jautājumiem par daiļradi un literatūru, kā arī lasīja dzejoļus. 


 Erudīcijas konkurss "Meklē un atrodi datu bāzē  www.letonika.lv" Zemgales reģionā
                                                                  

 Image  Image
 Image  Image

 Zemgales reģionālā erudīcijas konkursa bibliotēku lasītājiem  "Meklē un atrodi datu bāzē www.letonika.lv!" fināls  7.aprīlī notika Jēkabpils galvenās bibliotēkas telpās. Atklāšanā piedalījās Jēkabpils Galvenās bibliotēkas direktore Zinaīda Rabša, pilsētas domes un rajona padomes pārstāvji, konkursa organizētāji. Konkursa norisi vadīja Juris Šteinbergs, savukārt konkursa jautājumus bija sagatavojusi un atbildes vērtēja sabiedrības „Tilde” uzziņas sistēmu attīstības vadītāja Anita Vasiļjeva. Zināšanu sacensībās piedalījās septiņi dalībnieki, seši lasītāji no Jēkabpils rajona Dunavas pagasta bibliotēkas - Ojārs Klapers, Anda Saldava, Liene Vēvere, Madara Klapere, Ligita Ķimse un Zane Vakarašu, kā arī viens dalībnieks no Bauskas centrālās bibliotēkas - Jānis Eimuss. Konkursa dalībnieku vecums bija dažāds, sākot no sestās klases skolēna līdz pat pieaugušiem lasītājiem. Zemgales reģionā uzvarēja dunaviete Ligita Ķimse. Viņa Zemgales reģionu pārstāvēs valsts konkursā un cīnīsies par konkursa galveno balvu - datoru.