Meklēšana

Aptauja

Kurus pasākumus vasarā plānojat apmeklēt Jēkabpilī?

Seko mums:

                        Draugiem.lv   
                         Facebook    
 

Pasākumu arhīvs 2005


Grāmatu svētki pulcē lielus un mazus


Image   Image

Salas pagastā 2005.gada 14. oktobrī notika Jēkabpils rajona 4. Grāmatu svētki, kas bija akcijas „Atbalsts lauku bibliotēkām” simtais sarīkojums. Tie pulcēja lauku ļaudis, pilsētniekus, dažāda vecuma cilvēkus, jo svētku programmā bija pasākumi gan bērniem, gan pusaudžiem un jauniešiem, gan pieaugušajiem. Svētku atklāšanā, diskusijās un konkursos piedalījās Zaļais vīriņš – gudrības, asprātības, zinātkāres, lasītprieka un moža gara simbols. Sarīkojums noslēdzās ar Arnolda Auziņa „omulībām” un jaunāko grāmatu izlozi. No rajonā esošajām 34 publiskajām bibliotēkām akcijā piedalījās 30 bibliotēkas. Publiskās bibliotēkas saņēma dāvinājumu par 2721 Ls, no tā 1891Ls dāvanu kartēs, bet par 830 Ls uzdāvinātas grāmatas.


Sarikojums "Tēvzeme stūru stūriem"   
 
 Image  Image
 Image  Image

 Jēkabpils tautas nama kamerzālē notika literārs sarīkojums “Tēvu zeme stūru stūriem”. Pasākums izvērtās kā žurnālista Andra Grīnberga saruna ar rakstnieci Lūciju Ķuzāni par viņas jaunākajiem darbiem – grāmatu “Malle”, Ulda Lasmaņa grāmatu “Ko neparedzēja hercogs Jēkabs” un Gaidas Svilpes grāmatu “Zasa un tās ļaudis Sēlijas novadā”, kurām savu roku pielikusi arī rakstniece. 

Dzejas dienas 2005

 dzej1.jpg

Jēkabpils Galvenā bibliotēka 20.septembrīaicināja uz dzejas dienu kopā ar jaunajiem dzejniekiem –  Agitu Dragunu, Andru Manfeldi, Gaiķu Māri un Ronaldu Briedi. Pasākuma moto - “Ieklausīties, sadzirdēt”. Dzejas dienā netika gari un plaši filozofēts par dzeju un tās vietu mūsdienu literatūrā, pasākuma dalībniekiem bija dota iespēja dzeju klausīties autoru izpildījumā un vērtēt patstāvīgi. Gaiķu Māris atzīst, ka dzeju raksta, jo grib ar citiem dalīties domās par redzēto, izjusto piedzīvoto, turklāt sirds nevis sarunvalodā. Dzejniece Agita Draguna dzejas galvenā tēma - cilvēka jūtu pasaule, cerības un sūtība.Ronalds Briedis lasīja jaunākos dzejoļus, kas tapuši pēdējā gada laikā un to galvenais literārais varonis ir Agelasts jeb cilvēks, kas nesmejas. Andra Manfelde dzejā runā par sāpēm, par nepiepildītām jūtām un sava ceļa meklējumiem. Dzejas dienas noslēgumā jaunie autori atbildēja uz jēkabpiliešu jautājumiem, stāstot par dažādiem piedzīvojumiem un dzejošanu. 


Dāvinājums dzimtenes bibliotēkām
       
     

 Image  Image
 Image  Image

Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā 11. augustā viesojās trimdas latvieši Ventis un Jānis Plūmes (dzimuši Saukas pagastā), lai iepazīstinātu klātesošos ar savu grāmatu „Insula. Latviešu atmiņas”. Bēgļu gaitas viņi pavadījuši Vācijas nometnē Insulā, tagad dzīvo ASV. Grāmatā atmiņās par dzīvi Insulā, kā arī laiku pirms un pēc Otrā pasaules kara, dalās latvieši no Austrālijas, Kanādas un Amerikas. Abi autori apkopojuši bēgļu nometnes iemītnieku sarakstu un pirms diviem gadiem sarīkojuši tikšanos. Grāmata ir izdota 500 eksemplāros latviešu un angļu valodā. Latvijā nav nopērkama. Šī grāmata ir pieejama Latvijas Nacionālajā, Latvijas Universitātes, bibliotēkā. Pasākuma gaitā Ventis un Jānis Plūmes uzdāvināja grāmatu dzimtās Saukas pagasta un Jēkabpils Galvenajai bibliotēkai. Jēkabpilietis Ilmārs Knaģis brāļiem Plūmēm dāvināja savu grāmatu „Bij tādi laiki”.