Meklēšana

Aptauja

Kurus pasākumus vasarā plānojat apmeklēt Jēkabpilī?

Seko mums:

                        Draugiem.lv   
                         Facebook    
 

Pasākumu arhīvs 2014


Mazākumtautību tiesības un iespējas Eiropas Savienībā

 Jēkabpils ukraiņu kultūrizglītojošās biedrības „Javir”

10 gadu jubileja Ziemassvētku noskaņās

 

   
 

2014. gada 20.decembrī otro gadu Jēkabpilī skauti no Ukrainas skautu organizācijas "Plast" atveda Betlēmas Miera uguni, kas no Jēzus Kristus piedzimšanas bazilikas Betlēmē akcijā "Bētlemes Miera gaisma"ceļo pa visu Eiropu. Starptautiskās akcijas pasākumā bibliotēkā piedalījās: ukraiņu biedrība "Javir", Krustpils Svētītāja Nikolaja Brīnumdarītāja Dievnama priesteris Grigorijs Šinkarjuks un Jēkabpils 2.vidusskolas 4.klases skolēni.

 

Ligitas Ābolnieces grāmatas "Vārdojumi"atvēršanas svētki

 

 

2014.gada 18.decembrī notika interešu apvienības "Literāts" dalībnieces Ligitas Ābolnieces dzejas krājuma "Vārdojumi" atvēršanas svētki. Šī grāmata ir 14 publicētais Ligitas izdevums, tai skaitā ir 6 dzejas grāmatas, lugas, esejas, romāns un 5  novadpētnieciskie darbi. Ligita par rakstīšanu teikusi: - "Tā ir kā "glābšanas riņķis", viņas personības balsts".

 

Tikšanās ar žurnālisti Līgu Blauu

 

 

2014.gada 26.novembrī bibliotēkā notika tikšanās ar žurnāla IEVAS STĀSTI žurnālisti, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, populāru grāmatu autori Līgu Blauu.
Līga Blaua sarakstījusi grāmatas par Latvijā ievērojamām un spilgtām personībām – Viju Artmani, Džemmu Skulmi, Maiju Tabaku, Jāni Paukštello, akadēmiķi Jāni Stradiņu. Savukārt grāmatā “Dzīves stāsti” apkopoti stāsti par latviešu rakstniekiem, aktieriem, režisoriem, kā arī pētījumi par literārajiem prototipiem J.Jaunsudrabiņa, I.Kalnāres, A.Ivaskas un citu autoru darbos.
Tikšanās noritēja VKKF mērķprogrammas „Profesionālās mākslas pieejamība Latvijas reģionos” projekta „Tikšanās Latvijas novadu bibliotēkās” ietvaros un to vadīja LNB Bibliotēku konsultatīvā centra projektu vadītāja Liega Piešiņa.

 

Jēkabpils reģiona un Neretas novada publisko

bibliotēku darbinieku sanāksme

 

 

2014.gada 13.novembrī notika kārtējā Jēkabpils reģiona un Neretas novada publisko bibliotēku darbinieku sanāksme, kuras laikā VIAA speciāliste Brigita Miķelsone iepazīstināja ar Valsts izglītības aģentūras atbalstu darbam ar karjeras jautājumiem.

 

Jaunsardzes vēsture Jēkabpils reģionā

 

 

2014.gada 11.novembrī bibliotēkā par godu Lāčplēša dienai atklāta dokumentāla izstāde „Jaunsardzes vēsture Jēkabpils reģionā”. Izstādes materiālus apkopojis rekrutēšanas un jaunsardzes centra 2. novada nodaļas jaunsargu instruktors Normunds Pastars, par jaunsargu kustību Jēkabpils apkārtnē vairāk nekā 20 gadu garumā. Jaunsargu kustība kā Zemessardzes jaunatnes organizācija radās 1992.gadā, un Jēkabpils apkārtnē šo kustību veicināja jauno zemessargu pulciņa pirmā nolikuma izveidotāja Ērika Osīte.

 

Troļļi Ziemeļos

 


2014.gada 10.novembrī Jēkabpils vakara vidusskolā Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas ietvaros notika pasākums „Troļļi Ziemeļos".

 

Bibliotēku darbinieku sanāksme

 

 

UNESCO nedēļā Latvijā 2014.gada 16.oktobrī notika Jēkabpils reģiona un Neretas novada publisko un skolu bibliotēku darbinieku sanāksme.
Pasākumu atklāja apgāda “Jumava” grāmatu galds. Par jaunumiem grāmatu tirdzniecībā stāstīja apgāda “Jumava” mārketinga menedžere Maruta Bukleviča.
Pēc tam semināra dalībnieki piedalījās pasākumā “Baltijas ceļs atdzīvojas atmiņās”, kura laikā klausījās Māras Grīnbergas, Veltas Lāces un Ainas Laivinieces atmiņu stāstījumos un vēroja to dienu notikumus fotomirkļos.
Noslēgumā bibliotekāri runāja par bibliotēku novadpētniecības konferenci Dobeles novadā, Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā „Pikšās”.


Atrodi. Izvēlies. Mācies.

 

2014.gada 15.oktobrī bibliotēka Karjeras nedēļas ietvaros, organizēja pasākumu Jēkabpils vakara vidusskolas skolēniem "Atrodi. Izvēlies. Mācies." Vecāko klašu skolēni tikās ar SIA JK namu pārvalde valdes locekli Juri Kozuliņu, Jēkabpils reģionālās slimnīcas galveno māsu Māru Skroderi un Jēkabpils policijas iecirkņa vecāko inspektori Diānu Stivriņu.
Viesi pastāstīja, kā viņi izvēlējušies savu arodu, kādu profesiju darbinieki strādā viņu uzņēmumos un iestādēs, kādām jābūt prasmēm, rakstura īpašībām, izglītībai.

 

Kultūras darbinieku diena

 


 

2014.gada 9.oktobrī Salas novada Biržu Tautas namā notika ikgadējā kultūras darbinieku diena, kad sumina darba jubilejās.

2014.gada jubilāri:

5 gadi:
Jānis Pastars Krustpils novada Mežāres bibliotēkas vadītājs

10 gadi:

Rasma Strode Neretas novada Pilskalnes pagasta bibliotēkas vadītāja

20 gadi:
Līga Griškena Viesītes novada Viesītes bibliotēkas vadītāja
Antoņina Dzenuška Aknīstes novada Asares pagasta bibliotēkas vadītāja

25 gadi:
Irēna Jančevska Viesītes novada Viesītes bibliotēkas bibliotekāre

30 gadi:
Ļubova Kutkevičjus Salas novada Biržu bibliotēkas vadītāja

35 gadi:
Ināra Valaine Jēkabpils novada Liepu bibliotēkas vadītāja
Biruta Petrone Neretas novada Neretas bērnu bibliotēkas vadītāja

 

Dzejas diena 2014

 

2014.gada 18.septembrī dzejas mīļotājiem bija iespēja izbaudīt dzejas burvību literāri muzikālā pasākumā „Gaismas pieturzīmes'', kurā piedalījās dzejniece Sarmīte Radiņa, muzicēja J.Norviļa Madonas mūzikas skolas pedagogs Artūrs Grandāns.

 

13. Grāmatu svētki

 

 

Akcijas "Atbalsts lauku bibliotēkām" 13. Grāmatu svētki pulcēja kuplu dalībnieku pulku.

 

Viktorijas Marčukas personālizstāde "Bezgalības"

 

 

5. septembrī Jēkabpils Galvenās bibliotēkas lasītavā atklājām pirmo personālizstādi jēkabpilietei, jaunajai māksliniecei Viktorija Marčukai. Uz jautājumu: kāpēc izstādei dots nosaukums „Bezgalības"? Viktorija atbild: „Es uzskatu, ka katra glezna ir kas vairāk par gleznu. Fiziski mēs redzam tikai rāmi, audumu, krāsas un formas, bet patiesībā iekšā slēpjas bezgalīgs stāsts, kurš kā hameleons pieskaņojas katram skatītājam. Katra glezna ir bezgalība."


Dzīve kā brīvības lāpa ( Rihardam Pārupam – 100)

 

 

2014.gada 10.jūnijā tika atklāta dokumentāla izstāde par nacionālo partizānu Rihardu Pārupu. Klātesošie varēja iepazīties ar unikālām vēstures liecībām, klausīties stāstījumus par ekspedīcijām Riharda Pārupa dzimtajā pagastā, partizānu apmetnēs, kauju vietās. 

 

Elektroniskā vide un e-pakalpojumi

 

 

2014.gada 22.maijā notika apmācību seminārs, kuru izstrādājis Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, iesaistot Latvijas Valsts radio un televīzijas centru, Valsts ieņēmumu dienestu, Lauku atbalsta dienestu un LR Uzņēmumu reģistru, Latvijas publisko bibliotēku bibliotekāriem par elektronisko vidi un e-pakalpojumiem, klātesošie tika iepazīstināti arī ar datu bāzi Britanica.

 

Spēle "Latvija 10.gadu ES dalībvalsts"

 

 

2014.gada 9.maijā Jēkabpils vakara vidusskolas skolēni, atzīmējot Eiropas dienu, piedalījās spēlē "Latvija 10.gadu ES dalībvalsts".

 

Mācību kursi „Bibliotēkas novadpētniecības darbs”

 

 

2014.gada 8. maijā LNB Bibliotēku konsultatīvā centra Mācību centrs sadarbībā ar Jēkabpils Galveno bibliotēku organizēja profesionālās pilnveides mācību kursu „Bibliotēkas novadpētniecības darbs”. Bibliotekāri apguva novadpētniecības darba teorijas un metodikas pamatus. Tika iepazīta labākā un interesantākā novadpētniecības darba pieredze un metodika RCB un filiālbibliotēkās, Latvijas publisko bibliotēku novadpētniecības darba aktualitātes, jaunākā profesionāla literatūra bibliotēku novadpētniecībā. Lektors Inta Sallinene, M.sci.soc., RCB Bibliotēku dienesta galvenā bibliotekāre.

 

Izstāde „Mūsu otas”

 

 

2014.gada 8.maijā notika Vinetas un Diānas Dimantu izstādes "Mūsu otas"atklāšana.Ikdienā viņām ir pavisam citas nodarbošanās, bet dabas doto talantu – gleznošanu novārtā  neatstāj un katru brīvu brītiņu pavada pie molberta.

 

Par Latvijas kultūras kanona vizuālās mākslas vērtībām

 

2014.gada 24.aprīlī notika diskusija par Latvijas kultūras kanona vizuālās mākslas vērtībām. Diskusiju vadīja LNB Bibliotēku konsultatīvā centra projekta vadītāja Liega Piešiņa, piedalījās mākslas zinātniece Laima Slava, mākslinieks Aivars Vīlipsons un LNB Bibliotēku konsultatīvā centra galvenā bibliotekāre Māra Jēkabsone.

 

Novadpētniecības konference Madonas novada bibliotēkā

 

 

2014.gada 23.aprīlī Zemgales kārtas uzvarētāji skatuves runas konkursā, kas bija veltīta Broņislavas Martuževas daiļradei, piedalījās novadpētniecības konferencē Madonas novada bibliotēkā. Jaunieši runāja dzeju Madonas novada bibliotēkā, Lubānas Vēsturisko liecību izstāžu zālē, B.Martuževas atceres vietā Lubānas jaunajos kapos.

 


Latvija ES - 10 gadus kopā ar savējiem

 


2014.gada 9.aprīlī notika diskusija par Latvijas ilgtspējīgu attīstību pēc pievienošanās Eiropas Savienībai.
Diskusijā piedalījās:
Jānis Raščevskis, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks
Viktors Makarovs, Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs
Agita Pleiko, Jēkabpils NVO resursu centrs
Natālija Gerasimova, Zemgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centra konsultante
Lilija Ražinska, Jēkabpils bērnu un jauniešu centra direktora vietniece

 

Vijoles stīga, zemeņu stīga
Zem saules pasaule simtskanīga

 

 

2014.gada 9.aprīlī bibliotēkā notika Latvijas vidusskolēnu skatuves runas konkurss.  Konkursa mērķis bija veicināt Broņislavas Martuževas dzejas vārdu atpazīstamību, sirdsgudrības un pamatvērtību nezūdamību. Konkursā piedalījās Jēkabpils vakara vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Jēkabpils 3.vidusskolas 10.-12.klašu audzēkņi. Pirmo triju vietu ieguvējiem būs iespēja piedalīties konkursa noslēguma pasākumā Madonā.

 

Psiholoģijas kursi

 

 

2014.gada 27.martā Jēkabpils reģiona publisko un skolu bibliotēku darbinieki apmeklēja psiholoģijas kursus.  Lekciju saskarsmes psiholoģijā lasīja LNB personāldaļas vadītāja Lita Hofmane.

 

E-prasmju nedēļa

 

 

2014.gada 24. un 27.martā bibliotēka organizēja tematiskas stundas Jēkabpils pamatskolas 6.klasēm.  Tēmas: Attēlu apstrāde, filmas veidošana un karjeras iespējas IT speciālistiem Jēkabpils Agrobiznesa koledžā. Stundas vadīja koledžas 2.kursa audzēknis, kurš pašreiz iziet praksi bibliotēkā.

 

Lasītprieks

 

 

2014.gada 19.martā sadarbībā ar Jēkabpils Valsts ģimnāzijas bibliotēku, otro gadu notika konkursa "Lasītprieks" noslēguma pasākums. Šī gada tēma - Mīļāko grāmatu plaukts. Es iesaku izlasīt.... Jauniešu uzdevums bija izvēlēties mīļāko grāmatu,  sagatavot prezentāciju par to- aprakstīt grāmatu, ilustrēt prezentāciju un sagatavot mutisku stāstījumu. Labāko prezentāciju un stāstījumu autori tikās noslēguma pasākumā, lai radošajās darbnīcās dalītos pieredzē un ieteiktu citiem izlasīt savas mīļākās grāmatas.

CSDD e-pakalpojumi

 

 

E-prasmju nedēļas ietvaros: 2014.gada  12. martā notika informatīva tikšanās ar Ceļu Satiksmes  Drošības direkcijas pārstāvjiem. Interesentiem bija iespēja klātienē uzdot jautājumus par CSDD darbību un mājaslapā pieejamajiem e-pakalpojumiem.

 

Ziemas skati

 

 

2014.gada 6.februārī  notika Vladimira Volkova fotoizstādes "Ziemas skati" atklāšana. Mākslienieks stāstīja priekšvēsturi foto tapšanā. Mūzikālo noskaņu radīja krievu biedrības "Rodņik" ansamblis.

 

 Jēkabpils vakara vidusskolas projekts

 
 

2014.gada 29.janvārī bibliotēkā norisinājās viena no aktivitātēm projektā "Globalā dimensija sociālo zinātņu mācību priekšmetos". Būtisks globalizācijas aspekts ir starpkultūru saskarsme. Projekta dalībnieki teatralizētā uzvedumā centās pateikt, cik svarīgi saprasties dažādu tautu pārstāvjiem.