Pasākumi


DSC 0012-001 998x1501

 

Bērnu literatūras nodaļa februārī piedāvā:

 

IZSTĀDES: 


1. Plaukta izstāde: no 1.-15. februārim:

                   Sveču diena

detail 902 hallowin3b  580982  Senatnē Sveču dienā arī zīlēja un pēc noteiktām zīmēm pareģoja laiku, turklāt sievietes no ikdienišķiem mājas darbiem šajā dienā bija atbrīvotas. Arī matus Svecainē neķemmēja – lai nav taukaini un nestāv gaisā kā sveces. Bet pats galvenais bija jautrība – Sveču dienas aktivitātēm ar līksmību un pozitīvismu bija jāpiepilda viss turpmākais gads.2. Plaukta izstāde: no 5.-27. februārim:
                    "Izlasīsim arī mēs"

                   Dzejniecei Ārijai Elksnei — 90

Ārija Elksne saukta par mīlestības un sirds dzejnieci, par dzejnieci Māti, dzejnieci Sievieti, par sociālu jautājumu risinātāju dzejā. Dzimusi Rīgā mūziķa ģimenē, bērnība pagājusi Krustpilī.
Ne mazāk nozīmīgs ir Ārijas Elksnes ieguldījums literatūras tulkošanā – viņa latviešu valodā tulkojusi Annas Ahmatovas, Aleksandra Bloka, Aleksandra Puškina, Mihaila Ļermontova, Fjodora Dostojevska un citu autoru darbus.
Elksne Arija-RTMM 395528-Elksne Arija3. Plaukta izstāde: no 5.-27. februārim:
                     "80 dienās apkārt zemeslodei"
                    
Franču rakstniekam Žilam Vernam — 190


300x0 astondesmitdienas 978-9934-0-4738-1 
Žils Gabriels Verns bija franču rakstnieks, viens no zinātniskās fantastikas literatūras aizsācējiem. Viņš ir sarakstījis vairāk kā simts romānu, kā arī lugas, īsos stāstus, vēsturiskus un ceļojumu aprakstus. Verna darbi tulkoti 148 valodās, kas viņu padara par visu laiku visvairāk tulkoto rakstnieku visā pasaulē. Daudzi rakstnieka laikā dzīvojošie lasītāji mulsa nesaprašanā – Verna romāni ir izdoma vai patiesība? Jo, neskatoties uz to, ka daudz no Autora aprakstītā zinātnei tajā laikā vēl nebija pieejams, daudzas tehniskas ierīces vēl nebija izgudrotas, viņš vienmēr veica ļoti rūpīgu izpēti un, zinātniskos faktus papildinot ar izdomas radīto, savos daiļdarbos ceļojumus un dažādas tehniskas ierīces aprakstīja daudz sīkāk, detalizētāk, saprotamāk un ticamāk kā dažos labos tā laika zinātniskajos pētījumos.       PASĀKUMI:

                  8. un 23. februārī no plkst. 16.00-17.00
                  Galda spēļu pēcpusdiena

Bibliotēka ir lieliska vieta brīvā laika pavadīšanai. Aicinām kopīgi pavadīt laiku spēlējot galda spēles, to bibliotēkā ir daudz dažāda veida un arī grūtības pakāpju. Uz tikšanos!
Galda spēļu pēcpusdiena notiek reizi divās nedēļās un ir bez maksas!
Igry

 


                    24. februārī plkst. 12.00 JGB Bērnu literatūras nodaļā:
                 "Sprīdīša skola"
                   
Ikmēneša nodarbība.

   spriditis-d14

 

                    28. februārī plkst. 14.00 JGB Bērnu literatūras nodaļā:
                 Pateicības pēcpusdiena

Vēlamies pateikt paldies visiem skolotājiem un vadītājiem, ar ko iepriekšējā gada garumā ir bijusi sadarbība grāmatu lasīšanas veicināšanas pasākumos.
 csm paldies d4a1a5ec1d