Pasākumi

17092879 1376797362377200 63287094 o

 

Bērnu literatūras nodaļa augustā piedāvā:


 

IZSTĀDES: 1. Plaukta izstāde: no 1.-30. augustam:

                    Sākas "Bērnu/jauniešu/vecāku 2017" žūrijas maratons! 

 "Bērnu/jauniešu/vecāku žūrija" ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2001. gada īstenota lasīšanas veicināšanas programma. Bērni un jaunieši, kuri iesaistās žūrijas darbā, kļūst par literatūras ekspertiem. Katru gadu viņi lasa un vērtē jaunākās grāmatas, kas īpaši izvēlētas šai programmai un izvirza balvai rakstniekus, ilustrētājus, tulkotājus, izdevējus - visus, kas piedalījušies interesantāko grāmatu tapšanā.
Nāc, piesakies žūrijas eksperta darbā un būsi zinošākais savā klasē! Gaidīsim Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā, Rīgas iela 212 - 3.stāvā!

bernu-zurija
2. Plaukta izstāde: no 1.-30. augustam:
 

                    Ziedi, ziedi rudzu drava..

 Senie latvieši augustu sauca par rudzu mēnesi. Augusts ir pēdējais vasaras mēnesis. Sāk ienākties raža, saimnieces steidz sagatavot krājumus ziemai. Izstādē apskatāmas receptes, dārza darbu ieteikumi un viss kas saistās ar augusta darbiem un nedarbiem. rudzi 2


 

3. Plaukta izstāde: no 11.-30. augustam:
                     Piedzīvojumi un noslēpumi!
                     Angļu rakstniecei Enidai Blaitonai - 120

Viņa ir viena no visvairāk mīlētajām, lasītajām un tulkotajām 20. gadsimta bērnu rakstniecēm. Enida Blaitona lieliski iejūtas bērnu piedzīvojumos un pārdzīvojumos. Kaut arī viņas grāmatas sarakstītas pirms gadu desmitiem, tās valdzina ar savu apbrīnojamo mūsdienīgumu.
Enida Blaitona gribēja audzināt savus lasītājus un izskaidrot viņiem, kāda rīcība ir laba un kāda - slikta. Viņas stāsti bērniem ir sagādājuši prieku, kaut arī daudzi pieaugušie uzskata, ka Blaitonas sižeti ir pārāk vienkārši un rakstīšanas stils vienveidīgs un neinteresants.
enida blaitona

4. Plaukta izstāde: no 25.-30. augustam:
                    Rakstniekam Jānim Jaunsudrabiņam - 140

jaunsudrabins balta-gramata     Latviešu rakstnieks, gleznotājs, grāmatu ilustrators un viens no pirmajiem latviešu mākslas teorētiķiem un kritiķiem. Viens no izcilākajiem latviešu bērnu literatūras darbiem ir Jāņa Jaunsudrabiņa bērnības atmiņu tēlojums "Baltā grāmata" (1914-1921) ar savdabīgiem autora zīmējumiem. Mākslinieks uzskatāms par vienu no latviešu bērnu grāmatu ilustrēšanas mākslas pamatlicējiem.