Pasākumi


DSC 0020 1004x668

 

Bērnu literatūras nodaļa oktobrī piedāvā:

 

IZSTĀDES: 


1. Plaukta izstāde: no 1.-9. oktobrim:

                    Skolotāju diena

 "Saulespuķe dzīves vidū-
Mana skolotāja.
Mēs kā mazi zvirbulēni
Sēklas uzknābājam.”

/M.Briede/
    Sunflowers on Lavender

 Atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā. Tāpat kā Latvijā, arī Baltkrievijā, Ukrainā, Ungārijā un Kazahstānā šī diena tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā. Citviet pasaulē šī diena tiek atzīmēta citos mēnešos un datumos. Tas, ka liela daļa pasaules valstu šo dienu svin citos datumos, ir izskaidrojams ar faktu, ka daudzas valstis to svin par godu kādai vietējai un ievērojamai personai.

   

2. Plaukta izstāde: no 2.-22. oktobrim:
                    Dzejniekam Eduardam Veidenbaumam-150

Eduards Veidenbaums ir dzimis 1867. gada 3. oktobrī Priekuļu pagasta Glāzniekos saimnieka ģimenē. No 1872. gada dzīvoja Mūrmuižas Kalāčos. Nozīmīgs ir E. Veidenbauma nelielais oriģinālas dzejas devums (ap 80 dzejoļu), kas viņa dzīves laikā izplatījās tikai rokrakstos, bet kļuva ļoti populārs - patiesā, asā, revolucionārā, kā arī filozofiskā un dziļi pārdomātā satura dēļ dzejoļi „Virs zemes nav taisnības...”, „Mosties, mosties reiz...”, „Kā gulbji balti padebeši...”. E. Veidenbaums prata lakoniski un iedarbīgi izteikt tautā briestošā nemiera domas, radušās divkāršu – krievu carisma un vācu muižniecības – spaidu apstākļos. Šī dzeja ir daudzšķautņaina – tajā skan spēcīgs cīņas patoss, smeldzīgs pesimisms, dzēlīgs izsmiekls, dziļa sāpe, šaubas, gaiša cerība. 180px-Ed Veidenbaums 

3. Plaukta izstāde: no 23.-31. oktobrim:
                     Helovīns (Halloween)

 happy-autumn-1400x1050-wallpaper    “Tumšā naktī mēness gaismā
Ķirbī balle sāksies drīz.
Kurš gan visus balles viesus
Pusnaktī vairs atpazīs?”

Helovīns jeb Visu Svēto dienas priekšvakars ir ļoti sena tradīcija. Kamēr daudzās pasaules valstīs bērni un pieaugušie ar aizrautību gatavojas mošķu tērpu gatavošanai, saldumu ēšanai un ķirbju grebšanai, Latvijā daudzi joprojām rausta plecus neizpratnē par to, kas šie svētki īsti ir. Visu Svēto dienas priekšvakars tradicionāli tiek atzīmēts 31. oktobrī, taču svētku noskaņas daudzas pasaules valstis pārņem jau nedēļas nogalē pirms šā datuma.


       PASĀKUMI:

                   17. oktobrī plkst. 10.00 JGB Bērnu literatūras nodaļā:
                  "Ražas svētki"

 Kopā ar PII "Kāpēcītis" meklēsim skaistas un vieglas receptes, lai kopīgi pagatavotu kaut ko garšīgu un veselīgu.
600px-Fruit  vegs assortment                     21. oktobrī plkst. 12.00 JGB Bērnu literatūras nodaļā:
                 "Sprīdīša skola"
                   

Pagājušajā gadā startēja Princešu skoliņa, šogad vēlamies darboties reizi mēnesī ar zēniem, tāpēc lūgums piesakiet vecāki Sprīdīša skoliņai savus mazākos un lielākos puikas (vecums no 5-10 gadi).
Zvaniet: 652-21303 vai 29113614, vadītāja Ilona.
spriditis