Pasākumi


DSC 0012-001 998x1501


Bērnu literatūras nodaļa decembrī piedāvā:

 

IZSTĀDES: 


1. Plaukta izstāde: no 1.-15. decembrim:

                    Ieskats rakstnieka, literatūrzinātnieka, kritiķa Andreja Upīša daiļradē


andrejsupits Andrejs Upīts (1877. gada 4. decembris — 1970. gada 17. novembris) bija latviešu rakstnieks, kritiķis un literatūrzinātnieks. Dzimis Skrīveros rentnieka ģimenē. Mācījies Skrīveru pagastskolā, pēc tam izglītojies pašmācības ceļā, galvenokārt apgūstot valodas — vācu, krievu, angļu, franču un itāļu. Strādājis par skolotāju, tulkotāju, bijis aktīvs sabiedriskais darbinieks. Andreja Upīša nozīmīgākais literārais darbs ir “Zaļā zeme.”
2. Plaukta izstāde: no 11.-22. decembrim:
                    Rakstniecei, esejistei Zentai Mauriņai — 120


15207 Zenta Maurina profile Filozofe, rakstniece, esejiste, tulkotāja, Filozofijas zinātņu doktore. Zenta Mauriņa dzimusi Lejasciemā, uzaugusi Grobiņas doktorātā, piecu gadu vecumā – pēc bērnu triekas – zaudējusi spēju staigāt. Mauriņa ir latviešu literāri filozofiskās esejas žanra iedibinātāja un izkopēja. Mauriņas filozofisko un estētisko platformu veido dažādu skolu un virzienu atziņu sintēze, filoloģiskajā metodē dominē subjektīvs skatījums, brīva iztēle, intuīcija. 

3. Plaukta izstāde: no 18.-30. decembrim:
                     Ziemassvētku vakars

Zvaigžņu lietus
nolīst klusi,
Visa zeme mirdzēt sāk.
Griežas gads
uz otru pusi,
Balti Ziemassvētki nāk!

Ziemassvētki ir ikgadēji svētki, kuros tiek atzīmēti ziemas saulgrieži un Jēzus Kristus dzimšana. Tos svin no 24. līdz 26. decembrim. 24. decembrī ir Ziemassvētku vakars, 25. decembrī - Pirmie Ziemassvētki, bet 26. decembrī - Otrie Ziemassvētki. 25. decembrī dzimis Jēzus Kristus. ziemassvetki
4. Plaukta izstāde: no 22. decembra - 2. janvārim:
                        Jaunais 2018. gads!

Sniega pārslas lido lēni,
Vecās pēdas aizklājot.
Gribas laimi visiem vēlēt,
Jauno gadu iesākot!

new year 01 Jaunais gads ir svētki, kad tiek svinēts jauna kalendārā gada sākums. Antīkajā pasaulē Jaunais gads tika svinēts 1. martā, bet mūsdienās vairumā valstu, kur lieto Gregora kalendāru, to atzīmē 1. janvārī. Jauno gadu sāk gaidīt jau vienu dienu iepriekš, tas ir, Vecgada vakarā. Tiklīdz pulkstenis sit pusnakti, tā Jaunā gada iestāšanās parasti tiek atzīmēta ar salūtu, šampanieša glāzi un/vai laimes liešanu. Papildus tam cilvēki viens otru apsveic ar frāzi "Laimīgu Jauno gadu!".       PASĀKUMI:

                  11.-14. decembris:
                  Rūķu darbnīca

Arī šogad Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā durvis vērs Rūķu darbnīca. Lūgums pieteikties pa tālruni 29113614 vai 65221303.

PS. Pasākums bez ieejas maksas.
u0Snmz2tRp4                    16. decembrī plkst. 12.00 JGB Bērnu literatūras nodaļā:
                 "Sprīdīša skola"
                   

"Sprīdīša skolas" dalībnieki darbosies "Rūķu darbnīcā".
    Spriditis-664x470