Pasākumu arhīvs

 

 
 

NODARBĪBA "PRIEKS KOPĀ BŪT!"


6. novembra pēcpusdienā pie mums ciemojās Jēkabpils pašvaldības pārstāvji -Līga Kļaviņa, Inta Ūbele un Līva Stašule, lai kopā ar bibliotēkas darbiniekiem un bērniem apskatītu, kas pie mums interesants un bērniem nozīmīgs ir šogad paveikts. Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Ilona Švābe pastāstīja par pārrobežu projektu, kurā piedalās mūsu bibliotēka un kura rezultātā mums ir iegūta jauna tehnika, aprīkojums un pielāgots bibliotēkas telpu izskats, lai laiks bērniem bibliotēkā būtu pavadīts saturīgi un interesanti. Pēc prezentācijas pārstāvji ar bērniem kārtīgi izdejojās mūsu visiecienītakajā xbox spēlē "Just Dance 2016.Nodarbības tiek organizētas Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam līdzfinansētā projekta ietvaros.

Kopējās projekta izmaksas ir 176 680,75 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 150 178,64 EUR. Jēkabpils pilsētas pašvaldības budžets šajā projektā sastāda 37 710.27 EUR, t.sk. 32 053.72 EUR būs ES finansējums.

Programmas mājas lapa www.latlit.eu; par Eiropas Savienību: www.europa.eu
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par publikācijas saturu pilnībā atbild Jēkabpils pilsētas pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
#LATLIT @LatviaLithuaniaProgramme


slegta 6.12 1  ATVĒRTĀ NODARBĪBA - VISS PAR UN AP BASKETBOLU!


Cik daudz Tu zini par populāro spēli - basketbolu? Mēs 23. novembra nodarbībā meklējām atbildes grāmatās un internetā! Noslēgumā xbox spēle "NBA 2k17"

an 23.11 1   
   


ZIEMEĻVALSTU LITERATŪRAS NEDĒĻA


Ziemeļvalstu Litertūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 22. reizi, Latvijā - 21. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. 
Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir Ziemeļvalstu varoņi.


Sadarbībā ar Jēkabpils Galveno bibliotēku, mūsu nodaļā 22. novembrī norisinājās pasākums veltīts Ziemeļvalstu literatūras nedēļai. Pasākumā piedalījās Jēkabpils pamatskolas 6.c klase. Pasākuma gaitā skolēni klausījās fragmentu no "Rokasgrāmata supervaroņiem", noskatījās mazu filmiņu un noslēgumā, sadaloties komandās, zīmēja savu supervaroni! Paldies par piedalīšanos!

ziemelvalstis 1  
   BIBLIOTEKĀRĀ STUNDA


Vai jūs bieži nākat uz bibliotēku? Lielākā daļa no Krustpils pamatskolas 1. klases skolēniem bibliotēkā ir bieži ciemiņi. 21. novembra rītā, bērni ar audzinātāju, iepazina bibliotēku, izgatavoja krāsainas grāmatzīmes, lika puzles un uzspēlēja xbox spēles. 

 


ATVĒRTĀ NODARBĪBA - CEĻOJUMS LATVIJAS VĒSTURĒ

 

Atvērtā nodarbība, kas norisinājās patriotiskajā nedēļā, arī bija veltīta Latvijas Dzimšanas dienas tēmai. Bērni darbojās ar dažādiem uzdevumiem par Latviju.

an 16.11 1 an 16.11 2 


INTERAKTĪVAS NODARBĪBAS - CEĻOJUMS LATVIJAS VĒSTURĒ


Patriotiskajā nedēļā, no 12. - 16. novembrim, mūsu nodaļā norisinājās interaktīvas nodarbības bērniem un pusaudžiem par Latvijas vēsturi, dabu, ģeogrāfiju, populāriem cilvēkiem. Nodarbībās piedalījās ne tikai bērni, kas ikdienā nāk uz bibliotēku, lai pavadītu savu brīvo laiku, bet pieteicās arī trīs klases no Krustpils pamatskolas - 2., 8., un 9. klases skolēni varēja atbilstoši savām spējām gan nostiprināt zināšanas, gan iemācīties ko jaunu! Paldies par lielo atsaucību!


clv 1 clv 2 
   
   ATVĒRTĀ NODARBĪBA - DZĪVNIEKU PASAULE!


Vai Tu zināji, ka skudras neguļ? Un ka tikko dzimis zilonēns sver 100 kg? 9.novembra nodarbībā iepazināt dzīvnieku pasauli, meklējot grāmatās, žurnālos un internetā interesantus faktus par dzīvniekiem. 

slegta 9.11 1  
   

 

SLĒGTĀ NODARBĪBA


Katru ceturtdienu pie mums norisinās Slēgtās nodarbības, kurās piedalās projektā iesaistītie bērni. Kopā apgūstam jaunās tehnoloģijas , mācamies veidot prezentācijas, uzstāties. Dodamies ekskursijās un vēl daudz citu interesantu un aktīvu nodarbošanos. 8. novembra slēgtajā nodarbībā apskatījām prezentāciju par pagājušo nodarbību, kad viesojāmies Valsts Policijas Jēkabpils iecirknī. Pēc tam radoši padarbojāmies un uzspēlējām spēles x-boxā. 


slegta 1  
   RADOŠĀ DARBNĪCA


8. novembrī Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ciemojās Jēkabpils 3. vidusskolas 2. klase. Kopīgi viedojām grāmatzīmes, zīmējām un rakstījām apsveikumu kādam mīļam cilvēkam - mammai, tētim, draugam... Un Latvijas Dzimšanas dienai par godu - darinājām rotājumus, kas tagad priecē mūsu nodaļu! 


rado 1  
   


ALISE AIZSPOGULIJĀ!


2.novembrī pie mums ciemojās Jaroslavs Gaveiko - biedrības "Ğimene" dibinātājs un valdes priekšsēdētājs, kopā ar saviem domubiedriem, lai izspēlētu "Alise Aizspogulijā" ar Jēkabpils 3.vidusskolas 6c klasi. Pasākuma mērķis bija iepazīstināt bērnus ar L. Kerola darbu, un pēc darba sižetiem izspēlēt dažādus uzdevumus - strādāt komandā, minēt mīklas un attīstīt radošumu. Noslēgumā bērniem bija sarūpēta dāvana. Un pie dāvanas tikām arī mēs! Jaroslavs ar draugiem mums uzdāvināja Latviešu Tautas pasakas mūsu Dzimšanas dienā, kas bija 6. novembrī! Paldies! 


aa 1  aa 2
   ATVĒRTĀS NODARBĪBAS - KUSTĪBU PRIEKS!


2. novembrī apguvām kustību prieku. Tradicionāli - sākumā viktorīna un noslēgumā spēle, kurā visi varēja kārtīgi izkustēties!


an 2.11 an 2.11 1 


BIBLIOTEKĀRĀ STUNDA JĒKABPILS 3. VIDUSSKOLĀ!


29. oktobrī, mūsu Lauviņa kopā ar bibliotekāri ciemojās Jēkabpils 3. vidusskolā pie 1.a un 1.c klases. Pārrunājām to, kāpēc jāmācās, izspēlējām Niķu spēli un lasījām šī gada Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatiņu "Nelūgtie ciemiņi".


j3vsk 29.10


 

ATVĒRTĀS NODARBĪBAS - MANI SUPERVAROŅI!


26. oktobra atvērtajā nodarbībā iepazinām supervaroņu dzīvi! Bērni iztēlojās kāds supervaronis varētu būt, izveidoja sava supervaroņa brilles un pildīja citus interesantus uzdevumus!
an 26.10 1 an 26.10 3

 

ATVĒRTĀS NODARBĪBAS - JŪTIES DROŠI UZ CEĻA!


19. oktobrī, atvērtaja nodarbībā, mācījāmies un kāds arī atkārtoja Ceļu satiksmes noteikumus. Izspēlējām CSDD ineraktīvo spēli "Velopilsēta"!

 

an1910 1 an1910 5 


ATVĒRTĀS NODARBĪBAS - PIEDZĪVOJUMU PASAULE!


12. oktobrī, atvērtajā nodarbībā - piedzīvojumu pasaule! Pildījām viktorīnu par pirātiem un noslēgumā spēle Fruit Ninja!

IMG 9010 IMG 9025


 

ATVĒRTĀS NODARBĪBAS - IESPĒJAS DZĪVOT LAUKOS!


5. oktobrī, atvērtajā nodarbībā, iepazināmies ar lauku dzīvi - pildījām testu, minējām mīklas un noslēgumā spēlējām spēli x-box'ā! 


an5.10 3  


CIEMOS BIBLIOTĒKĀ!


3. oktobrī pie mums ciemojās Ābeļu pamatskolas pirmsskolas grupiņa - burvīgas un zinātkāras 9 meitenes! Mazās lasītājas iepazinās ar bibliotēku, grāmatām un citiem izdevumiem, minēja krustvārdu mīklas, izgatavoja sev grāmatzīmes un noslēgumā katra tika izdaiļota ar taurenīti uz sejas. Mīļš paldies skolotājai un meitenēm par jauko pēcpusdienu! 

abeli 3.10 1  
   PIEREDZES APMAIŅAS BRAUCIENS UZ BERLĪNI


Projekta “Interaktīvās izglītības telpa - efektīvs nelabvēlīgu ģimeņu bērnu sociālās integrācijas veids jeb OPEN UP” (Nr: LLI-263) ietvaros no 24. līdz 27. septembrim pieredzes apmaiņas braucienā uz Berlīni (Vācija) devās 6 bibliotekāri no Jēkabpils Galvenās bibliotēkas un viens pārstāvis no Jēkabpils pilsētas bibliotēkas kopā ar šī projekta sadarbības partneriem no Ludzas un Rokiškiem (Lietuva).
Projekta OPEN UP ietvaros Ludzas, Jēkabpils un Rokišķu bibliotēkas ieguva mūsdienīgu tehnisku aprīkojumu. Viens no projekta mērķiem bija iepazīt un pārņemt Vācijas kolēģu
labāko pieredzi darbā ar bērniem un pusaudžiem. Vācijas kolēģi stāstīja un demonstrēja to,kā viņi ar tehnoloģiju palīdzību veicina lasīšanu bērnu un jauniešu vidū. Kopumā tika apmeklētas 3 bibliotēkas – Amerikan Memory library Berlin-Kreuzberg (Amerika Gedenkbibliothek), Humbolt Bibliothek, Bezirkszentral Bibliothek – un SOS Kinderdorf sociālās palīdzības centrs.
Pirmais, kas mūs patīkami pārsteidza katrā bibliotēkā – grāmatu nodošanas ierīce, kurā lasītājs nodod grāmatas, žurnālus, diskus, u.c., noskenējot kodu, tālāk nodotās grāmatas pa lentu tiek ievietotas kastē, pēc tam bibliotēkas darbinieks tās sašķiro. Katrā no bibliotēkām vācu kolēģi parādīja un pastāstīja mums par savu pieredzi darbā, par aktivitātēm un pasākumu daudzveidību, scenārijiem. Piemēram, kā caur apkārtējo vidi iepazīt grāmatu. Ar
jaunāko tehnoloģiju palīdzību tiek pievērsta uzmanība grāmatai, piemēram, bibliotekārs lasa bērniem priekšā kādu pasaku un, paralēli lasījumam, bērni redz uz LED ekrāna grāmatas ilustrācijas, tādējādi sekojot līdzi stāstam.
Tā kā Berlīnē ir liels imigrantu pieplūdums no dažādām valstīm, bibliotēkas lielu uzmanību velta vācu valodas apguvei. Viens no piemēriem – uz LED ekrāna tiek rādīts attēls un bērniem vācu valodā ir jānosauc, kas šajā attēlā attēlots, kādi priekšmeti, dzīvnieki utt. Tāpat kā pie mums Latvijā, arī tur bibliotēkas sadarbojas ar pirmsskolas izglītības iestādēm
un skolām, veidojot dažādus pasākumus, tādējādi piesaistot jaunos lasītājus bibliotēkai. Populāra ir skaļā lasīšana, kā piemēru varam minēt redzēto no kādas bibliotēkas Bērnu nodaļas - ir uzcelta jurta – konusveida koka režģis, kas pārklāts ar audumu. Tā iekšpusē izveidota mājīga atmosfēra un tur bērniem tiek lasītas pasakas. Lai nodrošinātu šo aktivitāti, darbinieki tiek speciāli apmācīti pareizi un izteiksmīgi lasīt. Bibliotēkās darbojas arī brīvprātīgie, pārsvarā tie ir studenti, kuri nāk un lasa priekšā
grāmatas bērniem. Skolēni labprāt pēc mācību stundu beigām nāk uz bibliotēku pildīt mājasdarbus, lasīt grāmatas, klausīties mūziku vai skatīties filmas, jo visās bibliotēkās ir liels CD un DVD daudzums. Tāpat pieejamas dažādas spēles - gan x-box spēles, gan galda spēles, kuras tiek izsniegtas arī uz mājām. Vienā no apmeklētajām bibliotēkām lasītājiem tiek izsniegtas arī gleznas.

Apmeklējām arī SOS bērnu centru, ar mērķi iegūt pieredzi un izprast, kā rīkoties krīzes vai konfliktsituācijās. Vietā, kur atrodas šis centrs, ir ļoti liels bezdarbs un atrodas daudz sociālā riska ģimenes, tai skaitā arī imigranti, kuriem šis centrs nodrošina jebkāda veida palīdzību.
SOS centrā ir pieejami dažādi kursi un nodarbības bērniem un pieaugušajiem. Mūsu apmeklējuma reizē sastapām māmiņas, kas apgūst šūšanu. Apmeklējām arī bērnudārzu, kas atrodas šī centra telpās un kuru ikdienā apmeklē vidēji 80 dažādu rasu un tautību bērni. Uz centru nāk gan tēti, gan mammas, lai pavadītu laiku kopā ar citiem vecākiem un bērniem, komunicētu un atrastu sev domubiedrus. Mācību brauciena laikā Jēkabpils, Ludzas un Rokišķu bibliotekāri guva gan teorētisko, gan praktisko pieredzi, kuru bibliotēku darbinieki varēs izmantot arī savā ikdienas darbā. Un gūto pieredzi izmantosim atvērtajās nodarbībās. Atvērtās nodarbības Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā var apmeklēt katru piektdienu plkst. 16.00 un tās notiks līdz pat 2019. gada novembrim.
Plašāka informācija par nodarbībām - Jēkabpils Galvenās bibliotēkas mājas lapā www.jgb.lv, vai, zvanot uz tālr. 29113614 (Ilona).
Kopējās projekta izmaksas ir 176 680,75 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 150 178,64 EUR. Jēkabpils pilsētas pašvaldības budžets šajā projektā sastāda 37 710.27 EUR, t.sk. 32 053.72 EUR ES finansējums. Programmas mājas lapa www.latlit.eu; par Eiropas Savienību: www.europa.eu.
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par publikācijas saturu pilnībā atbild Jēkabpils pilsētas pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju. 


Vairāk bildes var apskatīt mūsu šeit 

ATVĒRTĀS NODARBĪBAS - MŪSDIENU DEJU VEIDI/DEJU DAŽĀDĪBA PASAULĒ


21. septembrī, otrajā atvērtajā nodarbībā, minējām deju veidus, meklējām informāciju par tiem un spēlējām spēles saistībā ar dejām! 

an21.09 1  an21.09 2
   
ATVĒRTĀS NODARBĪBAS - SPORTA VEIDI PASAULĒ


14. septembrī norisinājās pirmā atvērtā nodarbība, kurā bērni var gan uzzināt ko jaunu, gan izklaidēties spēlējot spēles un izmantojot interaktīvo galdu saturīgi pavadīt brīvo laiku bibliotēkā! Pirmajā nodarbībā mūsu tēma bija par sportu pasaulē un Latvijā. Bērni pildīja viktorīnu, meklējot informāciju internetā un enciklopēdijās! Paldies par piedalīšanos! Tiksimies arī citās nodarbībās, kas norisināsies mūsu nodaļā KATRU piektdienu, plkst. 16:00. Gaidīsim!


an1 an3 
RUNČUKA PANTIŅU KAUJAS


11. septembrī, Krustpils kultūras namā norisinājās Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas ikgadējais Dzejas dienām veltīts pasākums “Runčuka pantiņu kaujas”. Šogad tas tika svinēts dzimšanas dienas noskaņās, jo “Runčuka pantiņu kaujas” šogad svin desmito dzimšanas dienu!
Pasākumā piedalījās pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš”, “Kāpēcītis” un “Auseklītis”. Bērni skaitīja patriotiskus dzejoļus par godu Latvijas simtgadei. PII “Auseklītis” bija īpaši sagatavojuši, jo skaitīja pašsacerētus dzejoļus un pasakas.
Paldies žūrijai par komentāriem un atsaucību! Paldies audzinātājām un bērnu vecākiem par bērnu sagatavošanu! Un mazajiem pantiņu skaitītājiem vislielākais paldies par drosmi un uzdrīkstēšanos!

 

rp1
rp3 rp2
rp5 rp6
 PROJEKTA NOMETNE “BE ACTIVE! BE POSITIVE!”

 

No 20. - 24. augustam, Ānes muižā Jelgavā, norisinājās "Be active! Be positive!" nometne, kas tika organizēta Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam līdzfinansētā projekta "Interaktīvās izglītības telpa - efektīvs nelabvēlīgu ģimeņu bērnu sociālās integrācijas veids" jeb OPEN UP (Nr. LLI-263; Interactive educational space - efficient way of social integration of children from disadvantaged families) ietvaros.
Projekta "OPEN UP" diennakts nometnē Jelgavā piedalījās 30 bērni no Jēkabpils, Ludzas un Rokišķiem (Lietuva), no katras pilsētas pa 10 bērniem. Nometnē piedalījās sociāla riska grupas bērni vecumā no 10 - 14 gadiem. Pārstāvētās pilsētas nav nejaušība, bet gan Jēkabpils Kultūras pārvaldes realizētā projekta partneri, ar kuriem sadarbība turpināsies vēl gandrīz pusotru gadu.
Piecas nometnē pavadītās dienas bija piepildītas ar dažādām aktivitātēm, kas veicināja bērnu socializēšanās prasmes, personības izaugsmi, rosināja bērnu veselīgi un interesanti pavadīt laiku sportiskā garā, mācīties darboties komandā.
Nometnes dalībnieki katru rītu uzsāka ar rīta rosmi, kam sekoja radošās darbnīcas, sportiskas aktivitātes, deju studija un daudz kas cits. Katru vakaru bērni tika pārsteigti ar nebijušiem piedzīvojumiem, piemēram, ugunskura rituālu, nakts trasi, pirts vakaru, talantu šovu. Norisinājās arī ekskursija Jelgavā - ugunsdzēsēju depo apmeklējums un iespēja iegremdēties galvu reibinošā 70 000 bumbu virpulī. Vairāku profesionālu pedagogu uzraudzībā bērni aizvadīja vasaras spilgtāko nedēļu!

 

foto2
foto4 foto5

 


ATVADAS VASARAI!

 

30. augustā pie mums norisinājās pasākums "Atvadas vasarai". Bērni darināja knağus, rakstīja vēstuli vasarai, atceroties savu vasaras piedzīvojumu, spēlēja spēles un pūta burbuļus. Bērnu vasaras atmiņas ir apskatāmas mūsu lasītavā.
Paldies par piedalīšanos!

 

atvadasvasarai1 atvadasvasarai3
atvadasvasarai 5 atvadasvasarai6

 


LASĪŠANAS STAFETES NOSLĒGUMA PASĀKUMS!

 
9.augustā, priecājāmies par mūsu lasītājiem- Annu Mariju, Agnesi, Nilu un Lāsmu, kuri bija uzaicināti uz Lasīšanas stafetes noslēguma pasākumu! Agnese balvā ieguva 50 eiro un grāmatu "Mana un tava Latvija", savukārt Nils - 100 eiro un grāmatu "Mazā ģeogrāfijas enciklopēdija. Latvija"!
Priecājamies un lepojamies, ka mums ir tik zinātkāri un radoši lasītāji! Paldies, ka esat mūs ierindojuši starp iecienītākajām bibliotēkām!

lasstaf1 lasstaf4
lasstaf2 lasstaf3

 


SPRĪDĪŠA SKOLIŅA


26.maijs. Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas rīkotajai Sprīdīša skolai bija noslēguma nodarbība. Baudot vasaras silto saulīti, nodarbība norisinājās Krustpils saliņā, kur mazie Sprīdīši pūta burbuļus, pildīja uzdevumus, piknikoja un labi pavadīja laiku! Liels paldies visiem Sprīdīšiem un vecākiem, kas piedalījās. Uz tikšanos Sprīdīša skolas izldaidumā!

ssk1 ssk2


CIEMOS BIBLIOTĒKĀ

21.maijā Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ciemojās Neretas vidusskolas čaklākie lasītāji (1.-4.klase). Bibliotēkā bērnus sagaidīja Klauniņš - skatījāmies multeni, krāsojām, pildījām krustvārdu mīklas un noslēgumā devāmies uz Krustpils saliņu, lai pūstu lielus burbuļus un ēstu kliņģeri. Paldies par atraktīvo pēcpusdienu bērniem un bibliotekārei Birutai! Uz tikšanos nākamajā gadā!
SKAĻĀS LASĪŠANAS FINĀLS
12.maijā, Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensībās, Elīna no Jēkabpils pamatskolas, godam pārstāvēja Jēkabpils reģionu!
Paldies Jēkabpils pamatskolas bibliotekārēm Ingai Zvirbulei un Ritai Dišlerei par sadarbību, kā arī Elīnas klasesbiedriem un skolotājai Janai Roščenkovai par atbalstu finālā. Un vislielākais paldies Elīnai! Mēs lepojamies!

 

nereta1 nereta2
nereta4 nereta7
 
 

NACIONĀLĀS SKAĻĀS LASĪŠANAS FINĀLS


12.maijā, Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensībās, Elīna no Jēkabpils pamatskolas, godam pārstāvēja Jēkabpils reģionu!
Paldies Jēkabpils pamatskolas bibliotekārēm Ingai Zvirbulei un Ritai Dišlerei par sadarbību, kā arī Elīnas klasesbiedriem un skolotājai Janai Roščenkovai par atbalstu finālā. Un vislielākais paldies Elīnai! Mēs lepojamies!

 
skalalasisana

 


GALDA SPĒĻU PĒCPUSDIENA

 
11. maijā galda spēļu pēcpusdienā, izspēlējām dambreti. Lai spēle būtu interesantāka, bērni to spēlēja ar konfektēm. Paldies par piedalīšanos!

galdaspeles 1  


 

SPRĪDĪŠA SKOLIŅA

28. aprīlī, mazie sprīdīši, par godu Latvijas otrajai Dzimšanas dienai, darināja rokassprādzes. Vecākiem izgatavoja lentītes, kuras lika dāvanu kastītēs. Tapa arī piekariņi Latvijas karoga krāsā, kurus varēs pielikt pie somām.
Paldies mazajiem sprīdīšiem par piedalīšanos!

 
spridisa skola1 spridisa skola2MULTEŅU PĒCPUSDIENA JEB MAZAIS BIBLIOTĒKAS IZLAIDUMS

 

10.maijā Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ciemojās PII "Zvaniņš" kopā ar savām audzinātājām, lai kopā svinētu mazo bibliotēkas izlaidumu. Mazais bibliotēkas izlaidums notiek jau desmito gadu, kad pavasarī pie mums ierodas bērni, kuri rudenī uzsāks skolas gaitas. Pasākumā piedalījās divas grupiņas un tās sagaidīja bibliotēkas baltā Pūcīte. Bērni skatījās multfilmu, atbildēja uz jautājumiem par to, veidoja savu pūces grāmatzīmi un teica paldies savām audzinātājām. Pasākuma noslēgumā bērni pūta burbuļus un saņēma īpašu lasītāja kartiņu. Paldies bērniem un auzinātājām par sirsnīgo un prieka pilno pēcpusdienu!

 
multenupec2 multenupec3
multenupec6 multenupec4

 


SPRĪDĪŠA SKOLIŅA

 
28. aprīlī, mazie sprīdīši, par godu Latvijas otrajai Dzimšanas dienai, darināja rokassprādzes. Vecākiem izgatavoja lentītes, kuras lika dāvanu kastītēs. Tapa arī piekariņi Latvijas karoga krāsā, kurus varēs pielikt pie somām.
Paldies mazajiem sprīdīšiem par piedalīšanos!

spridisa skola1 spridisa skola2

 


SMIEKLU DIENA

 
25. aprīlis. Aprīlis kā zināms ir joku mēnesis, tāpēc JGB Bērnu literatūras jautrais klauniņš Pindzele ciemojās Dignājas bibliotēkā, lai kopīgi ar bērniem stāstītu anekdotes, spēlētu dažādas jautras spēles un pūstu smieklu burbuļus.

IMG-20180425-WA0006 IMG-20180425-WA0010GALDA SPĒĻU PĒCPUSDIENA

 
27. aprīlī spēlējām divas vārdu spēles Upwords un Scrabble. Šo abu spēļu spēlēšanas veids ir līdzīgs - uzdevums ir veidot vārdus pēc krustvārdu mīklas principa tos izvietojot uz speciāla dēlīša ar alfabēta kauliņu palīdzību.

spelu pec1 spelu pec2

 


GALDA SPĒĻU PĒCPUSDIENA

 
13. aprīlī spēlējām šahu, to mums prezentēja bijušais mūsu bibliotēkas lasītājs Jurijs Movčans, šahs ir viņa aizraušanās.
Arī viens no mūsu lasītājiem Haralds aizraujas ar šaha spēli, viņš bija atnesis parādīt diplomus un balvas par saviem sasniegumiem šaha turnīros.
Šahs ir galda spēle un sporta veids, ko spēlē divi cilvēki. Spēle ir radusies Indijā, sākotnēji to sauca par čatarungu.
 
 
rsz 20180413 160143 rsz 20180413 164612

 


IZBRAUKUMA SEMINĀRS

 
9. aprīlī Jēkabpils Galvenās bibliotēkas darbinieki piedalījās seminārā "Competence improvement in work with children from socially disadvantaged families" Lietuvā Rokiškos projekta "Interaktīvās izglītības telpa - efektīvs nelabvēlīgu ģimeņu bērnu sociālās integrācijas veids" ietvaros.

rsz 20180409 122049 rsz 20180409 100208ZAĶU DARBNĪCA

 
28. martā, Zaķu meitene lasīja bērniem grāmatiņu “Pārsteigums zaķu mājās” un kopīgi apsprieda, kā pārsteigt ģimeni svētkos. Tad bērni un Zaķu meitene gāja rotaļās, dziedāja dziesmiņas un gatavoja zaķa austiņas, lai paši būtu kā zaķīši.
Lai priecīgi svētki mazajiem un lielajiem zaķēniem!

IMG-20180327-WA0014 IMG-20180328-WA0004SPRĪDĪŠA SKOLIŅA


4. marta saulainajā sestdienā mazie sprīdīši darbmācības skolotāja Jāņa Svilpes vadībā uzlaboja un līdz galam pabeidza putnu būrīti, kuru mums bija sagatavojis Krustpils kultūras nama saimnieks Ēvalds.
Skolotājs katram ļāva pielikt savu roku, lai kopīgi paveiktu putnu būra uzlabošanu, katrs varēja iesist naglu vai nozāģēt dēli vajadzīgajā garumā. Arī meitenēm tika dota šī iespēja. Gatavo putnu būri visi kopīgiem spēkiem piestiprinājām pie koka pretī bibliotēkai.
Pēc labi padarītā darbiņa kopīgi malkojot tēju ar cepumiem, katrs sprīdītis sev pagatavoja pa grāmatzīmei ar pūcītes attēlu.
Liels paldies 3. vidusskolas darbmācības skolotājam Jānim Svilpei par padomiem un mums atvēlēto laiku.

IMG-20180324-WA0001 IMG-20180324-WA0006
IMG-20180324-WA0004 IMG-20180324-WA0009


GALDA SPĒĻU PĒCPUSDIENA


 23. martā spēlējām galda spēli “OLIGO”, kuru radījis latvietis Haralds Salmiņš. Šodien ar spēli un tās noteikumiem mūs iepazīstināja biedrības “Ģimene” pārstāvis un pārdošanas speciālists uzņēmumā IMMER GROUP Jaroslavs Gaveiko.
Šī spēle izglītojošā un izklaidējošā veidā dod ieskatu mikro/makroekonomisko procesu likumsakarībās, riska un finanšu menedžmentā, un, protams, azartu sava kapitāla (bagātības) celšanā.
Lai gan spēle liekas sarežģīta, mūsu aizrautīgajiem spēlētājiem tas nesagādāja īpašas grūtības.
Liels paldies Jaroslavam par iepazīstināšanu ar šo galda spēli un paldies spēlētājiem, tiekamies nākamreiz! 

IMG-20180323-WA0018 IMG-20180323-WA0019GRĀMATU SVĒTKI NERETĀ


23. martā ciemojāmies Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas Mazajā skolā, kur kopā ar balto Pūcīti svinējām svētkus grāmatām.
Svētkus svinīgi atklāja mazie Neretieši ar latviešu autoru dzejas rindām. Tad Pūcīte visus aicināja iesaistīties jautrajā rotaļā “Ādamam bij` septiņ` dēli”. Kārtīgi izkustējušies, sadalījušies pa grupām – daļa devās uz radošajām darbnīcām, daļa palika ar balto Pūcīti.
Radošajās darbnīcās bērni gatavoja divu veidu pūcīšu grāmatzīmes, un minēja mīklas par gadalaikiem un dabu.
Kopā ar Pūcīti bērni lasīja grāmatiņu “Ucipuci meklē mājas”. Grāmata vēsta par rotaļu pūcīti Ucipuci, kas ceļojuma laikā tiek nejauši aizmirsta kādā Itālijas viesu mājā. Tad sekoja dažādas aktivitātes, piemēram, stafete niķu izkratīšanu, niķu pārbaude ar burbuļiem, bizes pīšana komandās uzņemot laiku u.c.
Noslēgumā viens otram teicām lielu paldies un Pūcīte bērnus aicināja braukt pie viņas ciemos uz Jēkabpili. Uz tikšanos drīzumā!
 

 
rsz neretaa 1 rsz neretaa 2
rsz neretaa 3 rsz neretaa 4
DĀVINĀJUMS NO SPĀNIJAS VĒSTNIEKA

21. martā Jēkabpils Galvenā bibliotēka saņēma dāvinājumu - Spānijas vēstnieks Latvijā Pedro Himeness Načers (Pedro Jimenez Nacher) LNB (Latvijas Nacionālajā bibliotēkā) dāvinājumu ceremonijā pasniedza bilingvālo izdevumu “Lāčplēsis. Stāsti bērniem”.
Šī grāmata būs pieejama JGB Bērnu literatūras nodaļā.
Apgāds “Mansards” un Spānijas vēstniecība Latvijā gada sākumā laida klajā bilingvālu Andreja Pumpura Eposu “Lāčplēsis” pārstāsta bērniem izdevumu latviešu un spāņu valodā ar godalgotā spāņu ilustratora Pablo Auladeļa (Pablo Auladell, 1972) oriģinālilustrācijām.
Izdevumu papildina speciāli šim notikumam rakstīts latviešu folkloras pētnieces, bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas ievads.
Šis ir krāšņs izdevums, kas īpaši veidots, lai palīdzētu tiem, kas šobrīd apgūst spāņu valodu. Izdevumā latviešu un spāņu teksts izvietoti paralēli viens otram, ļaujot viegli sekot stāstījumam abās valodās. Tā ir arī lieliska dāvana spāniski runājošajiem radiem un draugiem visā pasaulē, caur kuru atklāt latviešu tautas pasaku un teiku savdabīgos tēlus.


IMG-20180321-WA0011 IMG-20180321-WA0013

 


GALDA SPĒĻU PĒCPUSDIENA

 
9. martā spēlējām galda spēli “Pirates”. Spēles mērķis ir iegūt bagātības, atrodot dārgumus vai, aplaupot citus, un atgriezties uz kuģa.
Pēcpusdienu bērni noslēdza ar, viņu vidū, nu jau lielu popularitāti ieguvušo spēli “Ice Cool”.

29026406 1633155780064794 4839273822886559744 o 28959430 1633155766731462 4732246051073818624 oBĒRNU, JAUNIEŠU, VECĀKU ŽŪRIJAS NOSLĒGUMA PASĀKUMS

8. martā Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā, notika "Bērnu, jauniešu, vecāku žūrijas 2017" noslēguma pasākums.
Sākumā bibliotekāre pastāstīja to, kādas grāmatiņas bija jālasa, cik lasītāju piedalījās un kā mums ir gājis šajā lielajā lasīšanā un vērtēšanā. Kopā ar palīgu Balto Pūcīti noskaidrojām kā mūsu bibliotēkas lasītāju vērtējumā sadalītas vietas katrā kategorijā.
Tā kā Latvijai šogad paliek 100 gadu, tad kopīgi noskatījāmies multfilmu “Laimes lācis”, pēc Andreja Upīša romāna bērniem “Sūnu ciema zēni” motīviem.
Bērni katrs sev izgatavoja pa krāsainai grāmatzīmei, minēja dažādas mīklas, tad sadaloties komandās – puišu komanda un meiteņu komanda, katra komanda veidoja apsveikumu, novēlējumu plakātu Latvijai.
Noslēgumā notika apbalvošana, katrs eksperts saņēmu pateicību par piedalīšanos un dāvaniņas.
Vieni no visčaklākie žūrijas dalībniekiem bija Jānis Puriņš, kurš Bērnu žūrijā piedalās jau 10 gadus, Laura Krēsliņa, Eva Borska un Arina Solovjova, kuras piedalās 8 gadus, kā arī ģimenes, piemēram, Spitānu ģimene (5 eksperti), Puriņu ģimene (3 eksperti) un citi.
2017. gadā “Bērnu, jauniešu, vecāku žūrijā” piedalījās 173 eksperti!
5+ (1.-2. klase) – 104
9+ (3.-4. klase) – 12
11+ (5.-7. klase) – 19
15+ (8.-12. klase) – 12
Vecāki – 26 eksperti.
Lai jauki lasīšanas piedzīvojumi arī turpmāk! Paldies visiem!
 
28958778 1632166983497007 754550510375141376 o 28871967 1632166973497008 1330385404339159040 o
29062662 1632167096830329 6153919228647833600 o 28870942 1632166420163730 3454883585666842624 o


PATEICĪBAS PĒCPUSDIENA

28. februārī. Šoreiz vēlējāmies pateikt paldies visiem skolotājiem un vadītājiem, ar ko gadu garumā ir bijusi sadarbība grāmatu lasīšanas veicināšanas pasākumos. Diemžēl visus ar ko esam sadarbojušies nevarējām uzaicināt, bet esam ļoti pateicīgi tiem, kuri piekrīt un vēlas ar mums sadarboties. Šajā dienā mūs ar skaistu vokālo priekšnesumu priecēja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pamatskolas vokālais ansamblis "Pienāc biežāk!" Teicām viens otram paldies, sanākušie rakstīja novēlējumus un katrs izveidojām sev pa grāmatzīmei.
Liels jums vēlreiz paldies un uz turpmāku sadarbību!
28279672 1623767351003637 1421021485006323712 o 28279903 1623767327670306 3621752535519330304 o
28468278 1623767064336999 2693323164678619136 o 28471750 1623767184336987 1048238617433997312 o
28472010 1623766657670373 2543228634802421760 o 28575625 1623767047670334 643715653781422080 o


SPRĪDĪŠA SKOLIŅA

24. februārī bijām plānojuši gatavot putnu būrīšus, bet, tā kā ārā bija liels aukstums, tad šo nodarbi pārcēlām uz nākamo reizi. Cerams, tad būs siltāks laiks. Tā vietā nolēmām vienkārši radoši padarboties - gatavojām robotiņus, spēlējām galda spēles un vienkārši labi pavadījām laiku.

IMG-20180226-WA0000 IMG-20180226-WA0003

 


GALDA SPĒĻU PĒCPUSDIENA

 
23. februāra pēcpusdienā spēlējām galda spēli “Monopoly” (ar Rīgas ielām), tā ir klasiska īpašumu tirdzniecības galda spēle. Šīs spēles mērķis ir pēc iespējas ātrāk kļūt bagātam, darbojoties ar lielām naudas summām.
Interesants fakts: visgarākā “Monopoly” spēle – 1680 stundas (precīzi 70 dienas)!

IMG-20180223-WA0004 IMG-20180223-WA0005GALDA SPĒĻU PĒCPUSDIENA

 

9. februāra pēcpusdienā sanākušie lasītāji spēlēja galda spēli Catan (Katanas ieceļotāji). Ar šo spēli un tās vēsturi, noteikumiem mūs iepazīstināja vācu valodas skolotāja Jeļena Labonarska. Uzzinājām to, ka šī spēle ir izstrādāta Vācijā, tā ir stratēģiska galda spēle visai ģimenei. Spēles gaitā ir jābūvē ciemati, pilsētas un ceļi tādējādi krājot punktus. Parasti to spēlē 3-4 spēlētāji, bet, tā kā bijām vairāk, tad sadalījāmies pa komandām.
Paldies visiem kuri atnāca!
 
IMG-20180209-WA0034
 

BIBLIOTEKĀRĀ STUNDA


9. februārī JGB Bērnu literatūras nodaļā projektu nedēļas ietvaros ciemojās Jēkabpils 3. vidusskolas 3.b klase. Bērni lasīja Latviešu tautas dziesmas, analizēja un mēģināja tās skaidrot, dalījās ar to tautas dziesmu, kura ir vislabāk patikusi.
Tā kā 6. februārī notika 15-tā, gadskārtējā Drošāka interneta diena bibliotekāres piedāvāja bērniem aizpildīt testu “Foto detektīvs” par to vai bērni prot atšķirt patiesu informāciju internetā no nepatiesas. Esam priecīgi par šiem bērniem, kuri ļoti kritiski izvērtēja katru jautājumu un atbildēja pareizi uz lielāko daļu no tiem.
Noslēgumā bērni ievēlējās kādu vēlēšanos un izpūta visus, visus savus niķīšus – tas jau ir kļuvis par tradīciju katrā mūsu pasākumā.
Mīļš paldies bērniem un skolotājai par pavasara sajūtu!

Bibliot stunda 09022018 1 Bibliot stunda 09022018 2GALDA SPĒĻU PĒCPUSDIENA

 
26. janvārī spēlējām spēli "Ice Cool", kura ir, ieguvusi pasaulē prestižo balvu Kinderspiel des Jahres kā 2017. gada labākā galda spēle bērniem! Lai arī mums bibliotekārēm šīs spēles noteikumi uzreiz nekļuva skaidri, bet bērnus gan šī spēle aizrāva uzreiz. Paralēli Ice Cool spēlējām arī Cirku. Vai zināji, ka Cirka dzimtene ir Indija? Tur šī spēle atainoja vietējās morāles vērtības.
Tiekamies nākamreiz!

IMG-20180126-WA0007 IMG-20180126-WA0010SPRĪDĪŠA SKOLIŅA

27. janvārī notika kārtējā “Sprīdīša skoliņas” nodarbība. Šajā skaistajā sniegotajā sestdienā ļāvāmies īstiem ziemas priekiem – cēlām sniegavīrus un priecājāmies par sniegu. Izpriecājušies kopīgi baudījām siltu tēju ar cepumiem.
Tā kā tuvojas februāris un Valentīndiena kopīgi veidojām skaistus novēlējumus mammām, tētiem un citiem mīļiem cilvēkiem.

IMG-20180127-WA0003


NACIONĀLĀS SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBAS. JĒKABPILS REĢIONA FINĀLS

24. janvārī Krustpils kultūras namā notika Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas organizētais “Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības” Jēkabpils reģiona fināls.
Skaļās lasīšanas sacensību Latvijā ir, uzsākuši Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Bērnu literatūras centrs. Šīs sacensības ideja ir ņemta no Holandes, kur šāda veida sacensības notiek jau vairāk nekā, 20 gadus iesaistot ap miljons bērnu. Galvenais mērķis ir veicināt lasītprieku.
Šodien noskaidrojām Jēkabpils reģiona Skaļās lasīšanas čempionu - tā ir Elīna Glaudiņa no Jēkabpils pamatskolas 5.e klases. Viņa lasīja fragmentu no Deivida Valjamsa grāmatas “Mazais miljardieris”. Pārējiem dalībniekiem tika piešķirtas dažādas nominācijas, piemēram, sirsnīgākais, skaļākais, uzmanīgākais u.c.
Kopā reģiona finālā piedalījās 8 skolas: Jēkabpils pamatskola, Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola, Ābeļu pamatskola, Viesītes vidusskola, Krustpils pamatskola, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola, Salas vidusskola un Jēkabpils 3. vidusskola. Kopā 10 dalībnieki.
Valsts fināls notiks šī gada maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), un uzvarētājs uz gadu tiks iecelts par LNB Bērnu direktoru.
 
S lasis 1 1001x667 S lasis 2 1001x667
S lasis 3 1001x667 S lasis 4 1001x667
S lasis 5 1001x667 S lasis 6 1001x667