Pasākumu arhīvs

 


Lasīšanas stafete 2018 - noslēguma pasākums
 

9. augustā norisinājās Lasīšanas stafetes 2018 noslēguma pasākums. Pasākums notika uz Tallink kuģa “Romantika”. No mūsu bibliotēkas lasītājiem, uz noslēguma pasākumu, tika uzaicināti četri lasītāji – Anna Marija, Agnese, Lāsma un Nils.
Agnese ieguva 50 eiro un grāmatu “Mana un tava Latvija” (vecuma grupa 7-9g), savukārt Nils – 100 eiro un grāmatu “Mazā ģeogrāfijas enciklopēdija. Latvija” (vecuma grupa 10-13g).
Pēc uzvarētāju apbalvošanas, viesus priecēja iluzionistu šovs. Bija iespēja arī iegūt autogrāfus un fotogrāfijas no latviešu rakstniekiem, māksliniekiem un tulkotājiem. Viņu vidū bija rakstnieki Aivars Kļavis, Evija Gulbe, Laura Dreiže u.c.
Pasākuma gaitā tika apsveiktas bibliotēkas, kas savus lasītājus mudina lasīt un piedalīties lasīšanas veicināšanas programmās. Konkursa organizētāji stafetes dalībniekiem bija lūguši norādīt, kura ir viņu iecienītākā bibliotēka. To vidū bijām arī mēs – Jēkabpils Galvenā bibliotēka. Paldies mūsu lasītājiem! Prieks un lepnums, ka mūsu lasītāji ir tik zinātkāri un radoši!

lasstaf3 lasstaf2
lasstaf1 lasstaf4
"Jēkabpils pilsētas svētki 2018!"
Bērnu literatūras nodaļas lasītavā
 
15. jūnijs. Par godu Jēkabpils pilsētas svētkiem - RADI Jēkabpilī!, Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas lasītavā varēja pildīt krustvārdu mīklu par Latviju, iesaistīties faktu spēlē par Latviju un pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju, sportu, kultūru, kā arī salikt puzli - pilsētas karti "Jēkabpils". Paldies visiem, kas piedalījās! Tiekamies rīt un svinam svētkus kopā!
 
 jps 1
 
 


Sprīdīša skola - noslēguma nodarbība

26.maijs. Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas rīkotajai Sprīdīša skolai bija noslēguma nodarbība. Baudot vasaras silto saulīti, nodarbība norisinājās Krustpils saliņā, kur mazie Sprīdīši pūta burbuļus, pildīja uzdevumus, piknikoja un labi pavadīja laiku! Liels paldies visiem Sprīdīšiem un vecākiem, kas piedalījās. Uz tikšanos Sprīdīša skolas izldaidumā! 

 ssk1  Bibliotekārā stunda

25.maijs. Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ciemojās Krustpils pamatskolas 2. klase. Bērni tika iepazīstināti ar bibliotēku, noskatījās multeni un pildīja dažādus uzdevumus. Noslēgumā bibliotēkas Baltā pūcīte bērniem apgleznoja sejiņas - zēniem tika uzzīmēts veiksmes zirneklītis un meitenēm - vasarīgs taurenītis. 

 krustpils1  
Ciemos bibliotēkā

21.maijs. Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ciemojās Neretas vidusskolas čaklākie lasītāji (1.-4.klase). Bibliotēkā bērnus sagaidīja Klauniņš - skatījāmies multeni, krāsojām, pildījām krustvārdu mīklas un noslēgumā devāmies uz Krustpils saliņu, lai pūstu lielus burbuļus un ēstu kliņģeri. Paldies par atraktīvo pēcpusdienu bērniem un bibliotekārei Birutai! Uz tikšanos nākamajā gadā! 

Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības

12.maijā, Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensībās, kas norisinājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, Elīna no Jēkabpils pamatskolas, godam pārstāvēja Jēkabpils reģionu! Paldies Jēkabpils pamatskolas bibliotekārēm Ingai Zvirbulei un Ritai Dišlerei par sadarbību, kā arī Elīnas klasesbiedriem un skolotājai Janai Roščenkovai par atbalstu finālā. Un vislielākais paldies Elīnai! Mēs lepojamies! 

skalalasisana1


Galda spēļu pēcpusdiena

11.maijs. Šajā galda spēļu pēcpusdienā izspēlējām dambreti. To bērniem prezentēja mūsu bibliotēkas bijušais lasītājs Jurijs Movčans. Lai spēle būtu interesantāka bērniem, tā tika izspēlēta ar konfektēm, klasisko kauliņu vietā. 
Multeņu pēcpusdiena jeb mazais bibliotēkas izlaidums


10.maijā Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ciemojās PII "Zvaniņš" kopā ar savām audzinātājām, lai kopā svinētu mazo bibliotēkas izlaidumu. Mazais bibliotēkas izlaidums notiek jau desmito gadu, kad pavasarī pie mums ierodas bērni, kuri rudenī uzsāks skolas gaitas. Pasākumā piedalījās divas grupiņas un tās sagaidīja bibliotēkas baltā Pūcīte. Bērni skatījās multfilmu, atbildēja uz jautājumiem par to, veidoja savu pūces grāmatzīmi un teica paldies savām audzinātājām. Pasākuma noslēgumā bērni pūta burbuļus un saņēma īpašu lasītāja kartiņu. Paldies bērniem un auzinātājām par sirsnīgo un prieka pilno pēcpusdienu! 

    

 
 Sprīdīša skola

28. aprīlī, mazie sprīdīši, par godu Latvijas otrajai Dzimšanas dienai, darināja rokassprādzes. Vecākiem izgatavoja lentītes, kuras lika dāvanu kastītēs. Tapa arī piekariņi Latvijas karoga krāsā, kurus varēs pielikt pie somām.

   


Galda spēļu pēcpusdiena


27. aprīlis. Spēlējām vārdu spēles visai ģimene "Scrabble" un "Upwords". Spēles mērķis ir vārdu sastādīšana no atsevišķiem burtiem, un iegūt pēc iespējas vairāk puntu. Ar spēlēm un tās vēsturi, noteikumiem mūs iepazīstināja mūsu bibliotēkas lasītājs Gvido Dāboliņš. No grāmatas "Spēles lietainām dienām" uzzinājām kā interesanti pavadīt laiku, kad ārā līst un uzspēlējām galda spēli "Risks". Pēcpusdienu bērni noslēdza ar, viņu vidū, lielu popularitāti ieguvušo spēli "UNO". 


Smieklu diena

 25. aprīlis. Aprīlis kā zināms ir joku mēnesis, tāpēc JGB Bērnu literatūras jautrais klauniņš Pindzele ciemojās Dignājas bibliotēkā, lai kopīgi ar bērniem stāstītu anekdotes, spēlētu dažādas jautras spēles un pūstu smieklu burbuļus.

IMG-20180425-WA0006 IMG-20180425-WA0010Alises piedzīvojumi Brīnumzemē

 21. aprīlis. Šodien Bērnu literatūras nodaļā izdzīvojām angļu rakstnieka Lūisa Kerola ( Lewis Carroll) stāstu no grāmatas “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē”. Reiz meitene, vārdā Alise, ieraudzījusi runājošu Balto Trusi, daudz nedomādama, devās tam pakaļ alā un nonāca Brīnumzemē. Šajā fantāzijas pasaulē viņa sastapa dažādas jocīgas būtnes un piedzīvoja daudz neparastu notikumu.
Sanākušie bērni kopā ar grāmatas varoņiem – Cepurnieku, Zaķi, Češīras kaķi kopīgi meklēja Alisi, pildot dažādus radošus uzdevumus un spēles. Kad Alise tika atrasta, visi kopīgiem spēkiem pieveica Sarkano Karalieni, kura apsolīja vairs nevienam neko ļaunu nedarīt. Noslēgumā Cepurnieks visus aicināja uz tēju ar cepumiem.
Paldies Jaroslavam Gaveiko par šī pasākuma ideju. Paldies, Jēkabpils 2. vidusskolas skolēniem par pasākuma vadīšanu un sagatavošanu: Viktorijai Daņiļenko (12.a kl.), Ļubovai Hucanovai (12. a kl.) un Aleksandrai Ņikitinai (12.a kl.). Paldies par piedalīšanos: Elizabetei Pavlovai (9.b kl.), Oļegam Bikovam (11.a kl.), Darjai Ignatovičai (11.b kl.), Evitai Kalnietei (8.a kl.) un Ksenijai Naumovai (8. a kl.).
Paldies par šo skaisto piedzīvojumu un bērnu saliedēšanu.

rsz dsc 10991 rsz dsc 11082
rsz dsc 11833 rsz dsc 12314Bibliotekārā stunda

 20. aprīlī pie mums ciemojās PII “Kāpēcītis” bērni un viņu audzinātājas. Bibliotekāre bērnus iepazīstināja ar bibliotēkas noteikumiem, pastāstīja, kā kļūt par lasītāju kādas grāmatiņas var atrast pie mums bibliotēkā, kādi ir grāmatu veidi un ko vēl var darīt bibliotēkā.
Iepazinušies ar bibliotēku bērni kopā ar Balto Pūcīti kopīgi atkārtoja ceļu satiksmes noteikumus, lika puzles gan uz ātrumu, gan arī uz to kura komanda būs draudzīgākā, pārbaudīja savas zināšanas alfabētā, katrs izgrieza pa lūsītim un kopīgi minēja dažādas mīklas.

rsz 20180420 101913 rsz 20180420 102807
IMG 0194 IMG 0204Galda spēļu pēcpusdiena

 13. aprīlis. Šoreiz spēlējām šahu, to mums prezentēja bijušais mūsu bibliotēkas lasītājs Jurijs Movčans, šahs ir viņa aizraušanās. Arī viens no mūsu lasītājiem Haralds aizraujas ar šaha spēli, viņš bija atnesis parādīt diplomus un balvas par saviem sasniegumiem šaha turnīros.
Šahs ir galda spēle un sporta veids, ko spēlē divi cilvēki. Spēle ir radusies Indijā, sākotnēji to sauca par čatarungu.

rsz 20180413 160143 rsz 20180413 164612Izbraukuma seminārs

 9. aprīlī Jēkabpils Galvenās bibliotēkas darbinieki piedalījās seminārā "Competence improvement in work with children from socially disadvantaged families" Lietuvā Rokiškos projekta "Interaktīvās izglītības telpa - efektīvs nelabvēlīgu ģimeņu bērnu sociālās integrācijas veids" ietvaros.

rsz 20180409 100208 rsz 20180409 122049
rsz 120180409 155254 IMG-20180410-WA0022
Zaķu darbnīca

 28. marts. JGB Bērnu literatūras nodaļas Zaķu meitene ciemojās PII “Kāpēcītis” pie vidējo grupiņu bērniem.
Zaķu meitene lasīja bērniem grāmatiņu “Pārsteigums zaķu mājās” un kopīgi apsprieda, kā pārsteigt ģimeni svētkos. Tad bērni un Zaķu meitene gāja rotaļās, dziedāja dziesmiņas un gatavoja zaķa austiņas, lai paši būtu kā zaķīši.
Lai priecīgi svētki mazajiem un lielajiem zaķēniem!

IMG-20180328-WA0004 IMG-20180327-WA0014Sprīdīša skola

 24. marta saulainajā sestdienā mazie sprīdīši darbmācības skolotāja Jāņa Svilpes vadībā uzlaboja un līdz galam pabeidza putnu būrīti, kuru mums bija sagatavojis Krustpils kultūras nama saimnieks Ēvalds.
Skolotājs katram ļāva pielikt savu roku, lai kopīgi paveiktu putnu būra uzlabošanu, katrs varēja iesist naglu vai nozāģēt dēli vajadzīgajā garumā. Arī meitenēm tika dota šī iespēja. Gatavo putnu būri visi kopīgiem spēkiem piestiprinājām pie koka pretī bibliotēkai.
Pēc labi padarītā darbiņa kopīgi malkojot tēju ar cepumiem, katrs sprīdītis sev pagatavoja pa grāmatzīmei ar pūcītes attēlu.
Liels paldies 3. vidusskolas darbmācības skolotājam Jānim Svilpei par padomiem un mums atvēlēto laiku.

IMG-20180324-WA0009 IMG-20180324-WA0006
IMG-20180324-WA0004 IMG-20180324-WA0001
Galda spēļu pēcpusdiena

 23. martā spēlējām galda spēli “OLIGO”, kuru radījis latvietis Haralds Salmiņš. Šodien ar spēli un tās noteikumiem mūs iepazīstināja biedrības “Ģimene” pārstāvis un pārdošanas speciālists uzņēmumā IMMER GROUP Jaroslavs Gaveiko.
Šī spēle izglītojošā un izklaidējošā veidā dod ieskatu mikro/makroekonomisko procesu likumsakarībās, riska un finanšu menedžmentā, un, protams, azartu sava kapitāla (bagātības) celšanā.
Lai gan spēle liekas sarežģīta, mūsu aizrautīgajiem spēlētājiem tas nesagādāja īpašas grūtības.
Liels paldies Jaroslavam par iepazīstināšanu ar šo galda spēli un paldies spēlētājiem, tiekamies nākamreiz!


IMG-20180323-WA0017 IMG-20180323-WA0018
IMG-20180323-WA0019 IMG-20180323-WA0020
Grāmatu svētki Neretā

 23. martā ciemojāmies Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas Mazajā skolā, kur kopā ar balto Pūcīti svinējām svētkus grāmatām.
Svētkus svinīgi atklāja mazie Neretieši ar latviešu autoru dzejas rindām. Tad Pūcīte visus aicināja iesaistīties jautrajā rotaļā “Ādamam bij` septiņ` dēli”. Kārtīgi izkustējušies, sadalījušies pa grupām – daļa devās uz radošajām darbnīcām, daļa palika ar balto Pūcīti.
Radošajās darbnīcās bērni gatavoja divu veidu pūcīšu grāmatzīmes, un minēja mīklas par gadalaikiem un dabu.
Kopā ar Pūcīti bērni lasīja grāmatiņu “Ucipuci meklē mājas”. Grāmata vēsta par rotaļu pūcīti Ucipuci, kas ceļojuma laikā tiek nejauši aizmirsta kādā Itālijas viesu mājā. Tad sekoja dažādas aktivitātes, piemēram, stafete niķu izkratīšanu, niķu pārbaude ar burbuļiem, bizes pīšana komandās uzņemot laiku u.c.
Noslēgumā viens otram teicām lielu paldies un Pūcīte bērnus aicināja braukt pie viņas ciemos uz Jēkabpili. Uz tikšanos drīzumā!

rsz neretaa 1 rsz neretaa 2
rsz neretaa 3 rsz neretaa 4
Saņēmām dāvinājumu no Spānijas vēstnieka

 21. martā Jēkabpils Galvenā bibliotēka saņēma dāvinājumu Spānijas vēstnieks Latvijā Pedro Himeness Načers (Pedro Jimenez Nacher) LNB (Latvijas Nacionālajā bibliotēkā) dāvinājumu ceremonijā pasniedza bilingvālo izdevumu “Lāčplēsis. Stāsti bērniem”.
Šī grāmata būs pieejama JGB Bērnu literatūras nodaļā.
Apgāds “Mansards” un Spānijas vēstniecība Latvijā gada sākumā laida klajā bilingvālu Andreja Pumpura Eposu “Lāčplēsis” pārstāsta bērniem izdevumu latviešu un spāņu valodā ar godalgotā spāņu ilustratora Pablo Auladeļa (Pablo Auladell, 1972) oriģinālilustrācijām.
Izdevumu papildina speciāli šim notikumam rakstīts latviešu folkloras pētnieces, bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas ievads.
Šis ir krāšņs izdevums, kas īpaši veidots, lai palīdzētu tiem, kas šobrīd apgūst spāņu valodu. Izdevumā latviešu un spāņu teksts izvietoti paralēli viens otram, ļaujot viegli sekot stāstījumam abās valodās. Tā ir arī lieliska dāvana spāniski runājošajiem radiem un draugiem visā pasaulē, caur kuru atklāt latviešu tautas pasaku un teiku savdabīgos tēlus.

IMG-20180321-WA0010 IMG-20180321-WA0011
IMG-20180321-WA0013 IMG-20180321-WA0015
Galda spēļu pēcpusdiena

 9. marts. Šodien spēlējām galda spēli “Pirates”. Spēles mērķis ir iegūt bagātības, atrodot dārgumus vai, aplaupot citus, un atgriezties uz kuģa.
Pēcpusdienu bērni noslēdza ar, viņu vidū, nu jau lielu popularitāti ieguvušo spēli “Ice Cool”.

28959430 1633155766731462 4732246051073818624 o 29026406 1633155780064794 4839273822886559744 o
28951652 1633155750064797 4930568163126411264 o 28870985 1633155883398117 7397896775824048128 o
"Bērnu, jauniešu, vecāku žūrijas 2017" noslēguma pasākums

 8. martā Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā, notika "Bērnu, jauniešu, vecāku žūrijas 2017" noslēguma pasākums.
Sākumā bibliotekāre pastāstīja to, kādas grāmatiņas bija jālasa, cik lasītāju piedalījās un kā mums ir gājis šajā lielajā lasīšanā un vērtēšanā. Kopā ar palīgu Balto Pūcīti noskaidrojām kā mūsu bibliotēkas lasītāju vērtējumā sadalītas vietas katrā kategorijā.
Tā kā Latvijai šogad paliek 100 gadu, tad kopīgi noskatījāmies multfilmu “Laimes lācis”, pēc Andreja Upīša romāna bērniem “Sūnu ciema zēni” motīviem.
Bērni katrs sev izgatavoja pa krāsainai grāmatzīmei, minēja dažādas mīklas, tad sadaloties komandās – puišu komanda un meiteņu komanda, katra komanda veidoja apsveikumu, novēlējumu plakātu Latvijai.
Noslēgumā notika apbalvošana, katrs eksperts saņēmu pateicību par piedalīšanos un dāvaniņas.
Vieni no visčaklākie žūrijas dalībniekiem bija Jānis Puriņš, kurš Bērnu žūrijā piedalās jau 10 gadus, Laura Krēsliņa, Eva Borska un Arina Solovjova, kuras piedalās 8 gadus, kā arī ģimenes, piemēram, Spitānu ģimene (5 eksperti), Puriņu ģimene (3 eksperti) un citi.

2017. gadā “Bērnu, jauniešu, vecāku žūrijā” piedalījās 173 eksperti!
5+ (1.-2. klase) – 104
9+ (3.-4. klase) – 12
11+ (5.-7. klase) – 19
15+ (8.-12. klase) – 12
Vecāki – 26 eksperti.

Lai jauki lasīšanas piedzīvojumi arī turpmāk! Paldies visiem!

28958778 1632166983497007 754550510375141376 o 29062662 1632167096830329 6153919228647833600 o
28795454 1632166760163696 3969227505868472320 o 28870942 1632166420163730 3454883585666842624 o
29025358 1632166523497053 2143615441539432448 o 28871967 1632166973497008 1330385404339159040 o
Pateicības pēcpusdiena

 28. februāris. Šoreiz vēlējāmies pateikt paldies visiem skolotājiem un vadītājiem, ar ko gadu garumā ir bijusi sadarbība grāmatu lasīšanas veicināšanas pasākumos. Diemžēl visus ar ko esam sadarbojušies nevarējām uzaicināt, bet esam ļoti pateicīgi tiem, kuri piekrīt un vēlas ar mums sadarboties.
Šajā dienā mūs ar skaistu vokālo priekšnesumu priecēja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pamatskolas vokālais ansamblis "Pienāc biežāk!"
Teicām viens otram paldies, sanākušie rakstīja novēlējumus un katrs izveidojām sev pa grāmatzīmei.
Liels paldies jums vēlreiz un uz turpmāku sadarbību!


28279903 1623767327670306 3621752535519330304 o 28279672 1623767351003637 1421021485006323712 o
28471750 1623767184336987 1048238617433997312 o 28472010 1623766657670373 2543228634802421760 o
28468278 1623767064336999 2693323164678619136 o 28575625 1623767047670334 643715653781422080 o
Sprīdīša skola

 24. februāris. Šodien bijām plānojuši gatavot putnu būrīšus, bet, tā kā ārā bija liels aukstums, tad šo nodarbi pārcēlām uz nākamo reizi. Cerams, tad būs siltāks laiks. Tā vietā nolēmām vienkārši radoši padarboties - gatavojām robotiņus, spēlējām galda spēles un vienkārši labi pavadījām laiku.

IMG-20180226-WA0000 IMG-20180226-WA0003
Galda spēļu pēcpusdiena

 23. februāra pēcpusdienā spēlējām galda spēli “Monopoly” (ar Rīgas ielām), tā ir klasiska īpašumu tirdzniecības galda spēle. Šīs spēles mērķis ir pēc iespējas ātrāk kļūt bagātam, darbojoties ar lielām naudas summām.
Interesants fakts: visgarākā “Monopoly” spēle – 1680 stundas (precīzi 70 dienas)!

IMG-20180223-WA0004 IMG-20180223-WA0005
rsz 20180223 160718 rsz 20180223 161110
Galda spēļu pēcpusdiena

 9. februāra pēcpusdienā sanākušie lasītāji spēlēja galda spēli Catan (Katanas ieceļotāji). Ar šo spēli un tās vēsturi, noteikumiem mūs iepazīstināja vācu valodas skolotāja Jeļena Labonarska. Uzzinājām to, ka šī spēle ir izstrādāta Vācijā,  tā ir stratēģiska galda spēle visai ģimenei. Spēles gaitā ir jābūvē ciemati, pilsētas un ceļi tādējādi krājot punktus. Parasti to spēlē 3-4 spēlētāji, bet, tā kā bijām vairāk, tad sadalījāmies pa komandām.
Paldies visiem kuri atnāca!

IMG-20180209-WA0034 20180209 174058 RichtoneHDR 1001x563Bibliotekārā stunda

 
9. februārī JGB Bērnu literatūras nodaļā projektu nedēļas ietvaros ciemojās Jēkabpils 3. vidusskolas 3.b klase. Bērni lasīja Latviešu tautas dziesmas, analizēja un mēģināja tās skaidrot, dalījās ar to tautas dziesmu, kura ir vislabāk patikusi.
Tā kā 6. februārī notika 15-tā, gadskārtējā Drošāka interneta diena bibliotekāres piedāvāja bērniem aizpildīt testu “Foto detektīvs” par to vai bērni prot atšķirt patiesu informāciju internetā no nepatiesas. Esam priecīgi par šiem bērniem, kuri ļoti kritiski izvērtēja katru jautājumu un atbildēja pareizi uz lielāko daļu no tiem.
Noslēgumā bērni ievēlējās kādu vēlēšanos un izpūta visus, visus savus niķīšus – tas jau ir kļuvis par tradīciju katrā mūsu pasākumā.
Mīļš paldies bērniem un skolotājai par pavasara sajūtu!

Bibliot stunda 09022018 1 Bibliot stunda 09022018 2
Sprīdīša skola

 27. janvārī notika kārtējā “Sprīdīša skoliņas” nodarbība. Šajā skaistajā sniegotajā sestdienā ļāvāmies īstiem ziemas priekiem – cēlām sniegavīrus un priecājāmies par sniegu. Izpriecājušies kopīgi baudījām siltu tēju ar cepumiem.
Tā kā tuvojas februāris un Valentīndiena kopīgi veidojām skaistus novēlējumus mammām, tētiem un citiem mīļiem cilvēkiem.

IMG-20180127-WA0003 IMG-20180129-WA0001Galda spēļu pēcpusdiena

 26. janvārī. Šodien spēlējām spēli "Ice Cool", kura ir, ieguvusi pasaulē prestižo balvu Kinderspiel des Jahres kā 2017. gada labākā galda spēle bērniem!
Lai arī mums bibliotekārēm šīs spēles noteikumi uzreiz nekļuva skaidri, bet bērnus gan šī spēle aizrāva uzreiz.
Paralēli Ice Cool spēlējām arī Cirku. Vai zināji, ka Cirka dzimtene ir Indija? Tur šī spēle atainoja vietējās morāles vērtības.
Tiekamies nākamreiz!

IMG-20180126-WA0007 IMG-20180126-WA0010
“Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības” Jēkabpils reģiona fināls

  24. janvārī Krustpils kultūras namā notika Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas organizētais “Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības” Jēkabpils reģiona fināls.
Skaļās lasīšanas sacensību Latvijā ir, uzsākuši Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Bērnu literatūras centrs. Šīs sacensības ideja ir ņemta no Holandes, kur šāda veida sacensības notiek jau vairāk nekā, 20 gadus iesaistot ap miljons bērnu. Galvenais mērķis ir veicināt lasītprieku.
Šodien noskaidrojām Jēkabpils reģiona Skaļās lasīšanas čempionu - tā ir Elīna Glaudiņa no Jēkabpils pamatskolas 5.e klases. Pārējiem dalībniekiem tika piešķirtas dažādas nominācijas, piemēram, sirsnīgākais, skaļākais, uzmanīgākais u.c.
Kopā reģiona finālā piedalījās 8 skolas: Jēkabpils pamatskola, Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola, Ābeļu pamatskola, Viesītes vidusskola, Krustpils pamatskola, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola, Salas vidusskola un Jēkabpils 3. vidusskola. Kopā 10 dalībnieki.
Valsts fināls notiks šī gada maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), un uzvarētājs uz gadu tiks iecelts par LNB Bērnu direktoru.

S lasis 1 1001x667 S lasis 2 1001x667
S lasis 3 1001x667 S lasis 4 1001x667
S lasis 5 1001x667 S lasis 6 1001x667
Galda spēļu pēcpusdiena

 12. janvārī JGB Bērnu literatūras nodaļā notika galda spēļu pēcpusdiena. Tajā piedalījās sanākušie bērni un divas bibliotekāres. Sākot spēlēt par katru spēli uzzinājām arī tās rašanās vēsturi un dažādus interesantus faktus.
Sākam ar Muciņām jeb Bingo, ja spēlētāju ir daudz un pietrūkst muciņu, tad tās var aizstāt ar pogām vai ko citu, mēs izlīdzējāmies ar pogām. Šodienas galda spēļu pēcpusdiena noslēdzās uz jautras nots, jo nespējām beigt ar UNO, šo spēli, liekas, varētu spēlēt bezgalīgi.
Paldies katram, kurš piedalījās, tiekamies nākamreiz!

Galda spu pcp 1 1001x751 Galda spu pcp 2 1001x751