Rakstos

Bibliotēka saņēmusi apjomīgu Latvijas filmu izlasi DVD formātā
Atzīmējot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015. gada pirmajā pusē, Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu realizējis projektu "Latvijas filmu izlase" – apjomīgu filmu kolekciju DVD formātā (25 diski), kurā apkopotas Latvijas kinovēstures būtiskākās parādības un spilgti mūsdienu kinomākslas paraugi.
  Kolekcijas saturu veidoja piecu filmu nozares ekspertu grupa. Diskusiju rezultātā izlasē ievietotas 70 Latvijas filmas (10 spēlfilmas, 16 dokumentālās filmas un 44 animācijas filmas, pārstāvot 40 režisorus). Filmas grupētas divos hronoloģiskos periodos - klasiskais kino un mūsdienas. Tā ir pirmā tik apjomīgā un hronoloģiski plašā Latvijas filmu izlase (1961-2014).
Latvijas filmu izlases” pakā iekļauti tādi klasikas šedevri kā režisora Leonīda Leimaņa filma “Purva bridējs”(1966), Ivara Kraulīša “Baltie zvani” (1961), Jāņa Norda “Mammu, es tevi mīlu” (2013), Signes Baumanes “Akmeņi manās kabatās” (2014), Reiņa Kalnaeļļa “Zelta zirgs” (2014) un daudzas citas. Turklāt DVD diskiem pievienots arī informatīvi izglītojošs katalogs latviešu un angļu valodās par visām filmām un to autoriem. Ievadrakstus par katru izlases sadaļu rakstījuši nozares profesionāļi Dita Rietuma, Inga Pērkone, Zane Balčus, Ieva Pitruka un Ieva Viese.
Priecājamies, ka izlasi saņēmām arī mēs un tagad tā būs pieejama Jēkabpils Galvenās  bibliotēkas lietotājiem -   individuālai lietošanai,  bibliotēkas rīkotajos izglītojošajos pasākumos: Latvijas patriotisma nedēļās,  popularizējot Latvijas kino mākslas nozari kopumā, akcentējot atsevišķas personības: aktierus, režisorus.