Aptauja

Kuri no minētajiem aspektiem Jums šķiet nozīmīgi domājot par Jēkabpils tēlu?

Seko mums:

                        Draugiem.lv   
                         Facebook    
 

Rakstos

Ainava
Latvijas Nacionālā bibliotēka lūdz Jūsu atbalstu Latvijas simtgades pasākuma "Reģionu dienas" aktivitātes ""Dāvana Latvijai - elektroniska ainavu dārgumu krātuve "Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt"" norisē.

Aktivitāti īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopā ar plānošanas reģioniem un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Tās gaitā, iesaistot visas Latvijas iedzīvotājus, tiks apzināti Latvijas ainavu dārgumi - vietas un teritorijas laukos, ciemos un pilsētās, kuras tiek identificētas kā īpašas Latvijas un tās reģionu vērtības, neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa un saglabātības pakāpes.

Šim nolūkam aktivitātes pirmajā posmā no š.g. 15.maija līdz 15.jūlijam tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv būs pieejama tiešsaistes forma, kurā iedzīvotāji varēs pieteikt savus ainavu dārgumus.

Ceram iesaistīt maksimāli plašu sabiedrību un sniegt iespējas līdzdalībai arī tiem iedzīvotājiem, kuru iespējas un prasmes neļauj izmantot tiešsaistē pieejamo formu, tāpēc vēršamies pie Jums ar lūgumu nepieciešamības gadījumā sniegt bibliotēkas lietotājiem un viesiem konsultatīvu atbalstu tiešsaistes pieteikuma formas aizpildīšanā.

Gadījumā, ja tiešsaistes pieteikuma formu nav iespējams izmantot (piem., cilvēki vēlas aizpildīt pieteikumu papīra formātā mājās), tīmekļa vietnē būs pieejama arī lejupielādējama pieteikuma forma, kuru iespējams izdrukāt un pavairot. Lūdzam Jūs sniegt iedzīvotājiem atbalstu papīra formātā aizpildīto pieteikuma formu iesniegšanā. Tās var iesniegt divos veidos:

1) Pārrakstot un pārnesot pieteikuma informāciju no papīra uz tiešsaistes pieteikuma formu tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv (rekomendējamais variants);

2) Ieskenējot papīra formātā iesniegto pieteikumu un nosūtot iegūto elektronisko versiju uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Priecāsimies, ja arī Jūsu bibliotēkas kolektīvs iesaistīsies aktivitātes norisē, popularizēs aktivitāti un iesniegs savus ainavu dārgumu piedāvājumus. Pielikumā nosūtam plakātu dažādos formātos, kurus lūdzam izdrukāt un izvietot pie paziņojumu dēļiem. Pielikumā arī atradīsiet QR kodu un arhīvfailu, kurš satur dažāda izmēra banerus ievietošanai tīmekļa vietnēs (lūgums izvēlēties 1.posmam atbilstošo baneri, kura nosaukumā ir vārds "piesaki")

Aktivitātes tālākie posmi paredz iesniegto pieteikumu izvērtēšanu ainavu ekspertu padomē, kam sekos tiešsaistes balsojums un informācijas vākšana (t.sk. vēsturiskās fotogrāfijas un atmiņstāsti) par balsojuma rezultātā izvirzītajiem ainavu dārgumu finālistiem. Arī šajos posmos lūgsim Jūsu atbalstu, bet par to Jūs vēlreiz atsevišķi informēsim tālākajos aktivitātes posmos.

Detalizēts aktivitātes izklāsts un nolikums būs atrodams tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv, tomēr neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Telpiskās plānošanas departamentu (tel. 67026553; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ).

Jautājumos, kuri saistīti ar tiešsaistes pieteikuma formas lietošanu un bibliotekārā atbalsta sniegšanu iedzīvotājiem šīs aktivitātes kontekstā, lūdzu sazināties ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvi Jāni Kreicbergu (tel. 26437005; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ).