Rakstos

Balts gaišums mirdz...20. decembrī plkst. 14.00 Krustpils Kultūras nama Mazajā zālē notiks Ziemassvētku noskaņas pasākums, kurā dalībniekiem būs iespēja iepazīt ukraiņu tautas ziemas saulgriežu paražas. Neizpaliks arī tikšanās ar Svēto Mikolaju, kuru sevišķi gaida bērni, jo viņš dala dāvanas un saldumus. Tiek uzskatīts, ka Svētais Mikolajs ir nabagu un bērnu aizbildnis.
Betlēmes miera gaisma ceļo pa visu Eiropu. Tās ideja ir nogādāt gaismas un miera vēstījumu plašam cilvēku lokam. Jēzus dzimšanas baznīcā Betlēmē, grotā, kurā dzimis Kristus, no mūžīgās uguns tika aizdedzināta svece. Šī tradīcija tiek atzīmēta katru gadu īsi pirms Ziemassvētkiem. Jēkabpilī pasākums notiks jau piekto gadu. Lai Betlēmes miera uguni katrs ticīgais aiznestu uz savām mājām, katram viesim iedos sveci, ar ko paņemt īpašo miera uguni.
Gaidot gada brīnumainākos un sirsnīgākos svētkus, skolu audzēkņi tika aicināti sapņot un ļauties svētku gaidīšanas priekam, radot savu Ziemassvētku radošo darbu. Izstāde veidota sadarbībā ar ukraiņu biedrību “Javir’’, Jēkabpils 2. vidusskolas 3. klasi, skolotāja Tatjana Novikova, Jēkabpils pamatskolas 3. klasi, skolotāja Dace Rateniece. Bērnu radošo darbu izstāde būs skatāma bibliotēkas lasītavā no 15. līdz 30.decembrim.