Meklēšana

Aptauja

Kurus pasākumus vasarā plānojat apmeklēt Jēkabpilī?

Seko mums:

                        Draugiem.lv   
                         Facebook    
 

Datu bāzes

Elektroniskais kopkatalogs - informācija par Jēkabpils pilsētas, Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes un Neretas novadu publisku un skolu bibliotēku krājumiem. Datu bāze veidota no 1997.gada, izmantojot Integrēto bibliotēku informācijas sistēmu “ALISE”. Informāciju var meklēt pēc autora, nosaukuma, izdevniecības, atslēgvārda, kā arī kombinējot atlases kritērijus.
Īsa kataloga lietošanas pamācība
;
ALISEs mobilas versijas lietošanas pamācība.

Novadpētniecības datu bāze - grāmatas, žurnāli, laikraksti, elektroniskie dokumenti, kas satur informāciju par Jēkabpils reģionu, tā vēsturi, dabu, sabiedrisko un saimniecisko dzīvi un cilvēkiem;
 

LETONIKA - Letonika ir latviska uzziņu un tulkošanas sistēma internetā, interneta pakalpojums, kura galvenais mērķis ir sniegt sistematizētu, enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju, radot jaunus, apzinot esošos un vienuviet apkopojot digitālos resursus par Latviju. Patlabam šie resursi ietver Latvijas Enciklopēdisko vārdnīcu, Terminu vārdnīcu, tulkojošās un skaidrojošās datorvārdnīcas, datorenciklopēdiju Latvijas vēsture, interneta lappušu norādes un multividi. Letonika.lv resursi nemitīgi tiek papildināti. Letonika.lv vairākus gadus ir visapmeklētākais latviskais interneta resurss bibliotēkās.

Sākot ar 2017. gadu apjomīgā letonika.lv datubāze bibliotēkas lietotājiem pieejama arī attālināti (no sava mājas datora). Reģistrētiem bibliotēkas lietotājiem pēc pieprasījuma izsniegsim datubāzes lietotājvārdu un paroli, lai turpmāk Jūs varētu izmantot datubāzi arī ārpus bibliotēkas. Ar autortiesībām aizsargāto tekstu pilnās versijas datubāzes lasītavā joprojām būs pieejamas tikai bibliotēkas telpās.

 
Lursoft datu bāzes sadaļa Lursoft laikrakstu bibliotēka, kurā var lasīt Latvijas centrālo un reģionālo periodisko izdevumu publikāciju, ziņu un rakstu apkopojums. LATLEX ”Likumi” datubāze.http://news.lv/about/news.lv


Nozare.lv
Sniedz plašu un daudzveidīgu informāciju jau apkopotā un sistematizētā veidā, kas sakārtota pa konkrētām uzņēmējdarbības nozarēm vai sociāli svarīgām tēmām. Šeit ir atrodami:
 • konkursi un izsoles;
 • aktuālās nozares ziņas un preses materiāli;
 • likumi un normatīvie akti;
 • speciālistu komentāri;
 • "Latvijas Vēstneša" paziņojumi;
 • notikumu kalendārs;
 • preses relīzes;
 • nozares statistika

 

https://enciklopedija.lv/ - universālās, visas jomas aptverošās Nacionālās enciklopēdijas darbība ir vērsta uz nākotni. Tā ir nepārtrauktā attīstībā ‒ pastāvīgi tiek pilnveidots tās saturs un attīstīti tehnoloģiskie risinājumi.
Enciklopēdijas saturs kļūst arvien plašākas un dziļāks. To veido dažādu jomu lietpratēji un ar enciklopēdijas starpniecību nodod lasītājiem datoros, planšetēs un viedtālruņos. 2018. gadā enciklopēdija paralēli izdota drukātā formātā. Enciklopēdija ir paredzēta izmantošanai jebkuram interesentam izglītības un profesionālās darbības jomā vai gluži vienkārši – zināšanu paplašināšanai, jo enciklopēdija ir nozīmīgākais populārzinātniskais informācijas resurss latviešu valodā.
Enciklopēdijas svarīgākais mērķis ir sniegt latviešu valodā akadēmiskās vides pētniecības rezultātus sabiedrības vajadzībām, līdz ar to radot augsti ticamu informācijas kopumu.

 

 

Portālā www.filmas.lv Latvijas publisko bibliotēku apmeklētāji bez maksas var noskatīties lielu daļu Latvijas jaunāko un labāko filmu, un filmu saraksts pamazām tiek papildināts. Portālā ievietotās filmas ierindojamas starp labākajām un tām ir Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps piešķirtā kvalitātes zīme – ikviena no šajā portālā noskatāmajām filmām savulaik tikusi apbalvota vai nominēta kādai balvai festivālā.
Izmantojot mājas vai darba vietas datoru, portāla apmeklētājiem pieejamas tikai ziņas par filmām un to autoriem, bet filmas apskatāmas tikai bibliotēkās portālā filmas.lv.


Latvijas digitalizēto video un audio ierakstu piekļuves portāls. Diva.lv piedāvā vairāk kā 90 Latvijas Televīzijas raidījumu un ierakstu no 1963.-2012.gadam un vairāk kā 1600 Latvijas Radio raidījumu un ierakstu no 1940.-2004.gadam. Publiski pieejami ir apmēram 30% video un audio ierakstu. Digitalizētos materiālus, kuru publiska piekļuve ir ierobežota no autortiesību turētāju puses, iespējams noskatīties bibliotēkā. 

 Numeroloģijas programma "PATS SEV NUMEROLOGS"

 • 2011.gadā numerologs K. Baņkis dāvināja bibliotēkām publiski pieejamu numeroloģijas apmācības datorprogrammu "Pats sev numerologs".
 • Programmas nosaukums un devīze - „Pats sev numerologs", ar minimālu piepūli ikvienam ir iespēja kļūt pašam sev par numerologu - proti, izprast sevi caur skaitļiem.
 • Sertificēts numerologs-profesionālis Kristaps Baņķis piedāvā numeroloģijas cikla datorprogrammu „Pats sev numerologs", kurā apvienotas 4 mācību un darba vides sadaļas: „Personības numeroloģija", „Partnerattiecību numeroloģija", „Prognožu cikli" un „Noderīgi".
 • Programma „Pats sev numerologs" ir ērti lietojama gan iesācējiem, gan numeroloģijas profesionāļiem.