No 16.jūnija Salas bibliotēkā izstāde

No 16.jūnija Salas bibliotēkā izstāde "Rokdarbi paaudzēs"

Kategorija: Reģionu bibliotēkās 17. Jūnijs 2022 11:37 27x

No 16. jūnija līdz 8.jūlijam Salas bibliotēkā ir skatāma Viviannas Bulindžas un Zanes Boreiko austa un mezglota mājas tekstila rokdarbu izstāde "Rokdarbi paaudzēs".

Zane Boreiko stāsta, ka esam rokdarbnieces trīs paaudzēs. Mana omīte adīja un auda, mamma Vivianna Bulindža auž un šuj, es mezgloju, zīmēju, un esmu florists. Mezglošana manā dzīvē ienāca ļoti nejauši vairāk kā trīs gadus atpakaļ un šobrīd mezglošana ir kļuvusi par ļoti lielu manas dzīves daļu, jo vadu meistarklases mezglošanā, dekorēju svētkus gan ar saviem tekstilizstrādājumiem gan veidotajiem ziedu dekoriem.

Lai gan katra no mums ir māksliniece ar savu stilu, dzīves pieredzi, un rokdarbu raksturu, kurš atspoguļojas veidotajos tekstilos, mīlestība pret rokdarbiem no paaudzes paaudzē ir tas, kas mūs vieno.

Šajā izstādē būs apskatāms austs un mezglots mājas tekstils Boho stilā.

Izstādē apskatāmais austais tekstils ir krāsām bagāts, dzīvs, rotaļīgs un atspoguļo mammas radošo dabu. Turpretim mezglotajos dekoros, ir jūtama tekstūru spēle urbānisma noskaņās. Gan mezglotie gan austie dekori ir limitēta kolekcija un katrs mezglojums ir vienā eksemplārā.

Informāciju sagatavoja Salas bibliotēkas vadītāja Ruta Lavrinoviča.

Trigger the fancybox